Akademie nabírá nové členy

27. června 2015 v 11:24 | Petra |  Together
Akademie filmového umění a věd má v současné době přibližně 6000 členů, ale ani tak vysoké číslo neznamená, že nepřibývají noví. Tento rok jich Akademie pozvala 322 a nabídla jim, aby se přidali do jedné ze 17 poboček (herci, režiséři, animátoři, dokumentaristé, ad.). Automaticky jsou vždy pozváni ti, kteří byli nominováni na Oscara, jinak musí mít podporu aslespoň dvou stávajících členů a výkonného výboru dané pobočky. Asi není překvapením, že největší pobočka je ta herecká (s více než 1000 členy). Členové mohou zajít zadarmo do Samuel Goldwyn Theater a dalších zařízení na filmové novinky dva týdny před zveřejněním a samozřejmě rozhodují o tom, kdo si odnese Oscara.
S tolika členy by se dala čekat, že bude Akademie složena z lidí různého věku, pohlaví, barvy pleti,... Ale v roce 2012 bylo 94% členů bělochů, 77% mužů, 86% starších než padesáti let (s průměrným věkem 62). A jen 33% členů bylo nominováno nebo vyhrálo Cenu Akademie.
Felicity Jones, Eddie Redmayne, Rosamund Pine, JK Simmons, režiséři Morten Tyldum, Damien Chazelle nebo Graham Moore, jehož oscarovou řeč si určitě pamatujete, byli tento rok nominováni nebo vyhráli, tím pádem o jejich nominaci na případné členství není pochyb. Mezi nimi nemůže chybět ani Benedict Cumberbatch, který byl nominaván za svůj výkon ve filmu The Imitation Game. Do té druhé skupiny patří Martin Freeman, který se, pokud bude mít zájem, může stát novým členem Akademie, stejně jako Tom Hardy nebo Daniel Radcliffe. Všem pozvaným gratuluji a úplný seznam si můžete přečíst zde.banner #1 #2
zdroje: en.wikipedia.org
theacademy.tumblr.com


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 28. června 2015 v 16:14 | Reagovat

tak to je určite skvelé a zaujímavé pre Bena tak to pekne gratulujem určite si to zaslúži lebo tento film bol jednoducho pecka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter