Červenec 2015

Pojďte pane, budeme si hrát

30. července 2015 v 18:58 | Petra |  Other SH
Dneska tady mám takový dospělácký článek. Kdo by si nechtěl zahrát nějakou tu společenskou hru a nebo si koupit figurku s trošku nafouklou hlavou? Pokud jsem vás zaujala a ještě k tomu máte rádi Sherlocka (pokud ne, tak si tady asi moc nepočtěte), tak pro vás BBC Shop ve spolupráci s Winning Moves a Funko něco připravil.
Zaprvé tady jsou dva balíčky karet - jedny jsou na karty klasické - poker, blackjack, prší,.. No a ty druhé - znáte takovou tu hru, kde máte třeba kartičky s auty a tam je rychlost, váha, kolik to má koní a vaším úkolem je trumfnout ostatní. Máte Bugatti Veyron, tak jednoznačně vyberete rychlost a vyhrajete (Hennessey Venom GT se kvůli malým komplikacím za nejrychlejší auto nepovažuje). Tak dost o autech, to by se mnou bylo na dlouho. O čem jsem to mluvila? Jako s auty pro nás má BBC i se Sherlockem, akorát se nesoupeří v rychlosti nebo váze (ani počet koní tam není).
Upřímně řečeno, z toho nijak odvázaná nejsem (ten můj slovní dneska je k nezaplacení), ale brala bych tu krabičku, ta je opravdu pěkná. Pokud máte 10 liber a nevíte, co s nimi, klikněte sem.
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host

Zadruhé tady mám něco, co už se mi líbí mnohem víc. To jsou ty nafouklé hlavy, nevím jak to nazvat v češtině, ale třeba v ComicsPointu toho je plný regál. Prostě postavičky, co mají velké hlavy. Kdyby byly levnější koupila bych si je všechny, ale snad budu mít alespoň Johna se Sherlockem. Předobjednávat můžete zde.
image host image host image host image host image host image host


Martin v Itálii

21. července 2015 v 19:55 | Petra |  Events, Appearances MF
Pokud mě někdo sledujete na Tumblr, tak jste si asi všimli, že Martin Freeman navštívil italský Giffoni Film Festival. Objevil se na besedách, prošel se po červeném koberci, prostě takové ty klasické festivalové věci. Protože se toho objeivlo opravdu hodně a asi nemá cenu, abych všechny fotky zbytečně ukládala a nahrávala, odkážu vás k Sam, která všechny videa a fotky má pěkně v jednom tagu. Klikněte tedy sem a užijte si šest stránek "illegal" "marry me pls" "deaded" "beautiful" (mé tagy jsou prostě krásné počtení, a to vynechávám mé výrazy se slovy na f a s).
Ale abych se taky o něco pokusila sama, níže nejdete několik Martinových výroků.
• "Moriarty je fascinující postava. Nedokázal bych ho zahrát jako Andrew, ale kdybych musel, rád bych si to zkusil."
• Jaká je vaše oblíbená epizoda Sherlocka? "Nevím, bylo jich hodně...vlastně byly sotva nějaké."
"Bylo by fascinující potkat ve skutečném životě Sherlocka, ale nechtěl bych s ním žít."
"Někdy se zapomíná na to, že předtím než potká Sherlock, už je vyjímečný človek. Je voják, je armádní lékař, který zachraňuje životy. A může je i brát. Jenom se ale stane to, že potká někoho ještě vyjímečnějšího. V normální místnosti by byl John Watson "Ten někdo", protože dokáže věco, které nikdo jiný neumí, ale jeho spolubydlící je génius. Takže to vlastně je příběh o impozantním muži, který potká fantasticky impozantního muže a dohromady dokáží kouzelné věci." [Together they make magic. - Nebyla jsem si jistá jak to přeložit. Na tomto výroku je úžasně vidět, že Martin rozumí své postavě. Protože John rozhodně není nějaký normální chlapík, to snad každý musí uznat.]
Už jsem pár dnů točil Civil War. Ještě mám před sebou dva natáčecí dny, takže to je relativně malá role. Vzhledme k tomu, jak je film udělaný, je ambicionázní, ale nemůžete říct jestli je kladná nebo záporná postava, což se mi líbí. Ale pracuje pro vládu a část jeho práce je udržovat supoerhrdiny a podobné síly pod kontrolou. Pokud mě nevyhodí, tak to je role, která bude pokračovat." (z jiného výroku dodávám, že to bude zaměstnanec americká vlády a přízvuk nebude jako z Fargo, ale z východního pobřeží)
"Přál bch si, abych nikdy neřekl, že s ebude Sherlock natáčet v Benátkách. Byl to vtip a něco jsem se dnes naučil. Neříkejte vtipy v jiném jazyce. Ale mám... film s Tinou Fey. Jmenuje se Fun House a je v tom úžasná. To je skvělé a natáčím Captain America, což je dobré. Nepřidám si teď zrovna zaneprázdněný. Poslední čtyři měsíce jsem moc nepracoval. Takže to bylo pěkné. Byl jsem prostě táta, byl jsem doma a... vodil jsem děti do školy. Takže to bylo opravdu pěkné. A čtu scénáře a čekám na nějaký, který si zamiluji. Ale... momentálně si moc zaneprázdněný nepřipadám. Dnes si přidám jako ten nejvíce zaneprázdněný herec vůbec, protože se o mě tak dobře starají. Ale tenhle rok pro mě nebyl nabitý."
"Když jsem byl malý bylo mým snem... být v kapele."
"Je důležité si říct, že nejste středem vesmíru, protože ve světě už je dost sobeckých prachantů."
• Ovlivnila nějaká událost z dětství váš úspěch jako herec? "Nenanpadá mě jedna věc, ale... jako dítě jsem byl nemocný, malý, měl jsem rozvedené rodiče, byl jsem nejmladší z pěti. Nechci tedy ze sebe dělat postvau vystřiženou z děl Dickinse, ale nebyl jsem řádný alfa samec. Takže si musíte najít jiné cesty jak uspět. Nedokázal jsem nikoho na hřišti zmlátit, ale uměl jsem lidi rozesmát. A zjistil jsem, že to jde mnoha způsoby. Byl jsem v nemocnicích z různých důvodů jako dítě a to mě myslím posílilo. Žádnému díteti bych nepřál nemocnici, ale když věci nejsou jednoduché nebo ideální... tak to staré přísloví 'co tě nezabuje, to tě posílí' je velmi pravdivé a nevím jestli tohle všechno znamená, že jsem úspěšný. Věděl jsem že život nebude... I kdybych měl štěstí, věděl jsem, že to nebude procházka růžovým sadem a všechno mi prostě jen tak nespadne do klína. Musíte pracovat, ale musíte být také citliví a otevření a prostě poznat příležitosti a lidi. A to, kteří jsou pro vás dobří, a kteří ne. Ale vím, že jsem si vždycky připadal jako malé nemocné dítě s nemocnými zuby a moji rodiče byli rozvedení - což nebylo velmi obvyklé v anglické katolické rodině. Tak nějak... docela jsem měl rád, být tak torchu mimo všechno, docela jsem si to užíval a myslím si, že to možná mohlo pomoci."


Všechno nejlepší, Benedicte!

19. července 2015 v 11:36 | Petra |  Other BC
Benedict Timothy Carlton Cumberbatch dnes slaví své 39. narozeniny! A ten minulý rok jeho života byl opravdu úžasný, uznejte sami: Zahrál si v nejvíce výdělečném nezávislém filmu, The Imitation Game, přidá se do filmového světa Marvel jako Doctor Strange a připravuje se na Hamleta, roli, na kterou se již od mládí těšil. Již pošesté získal nominaci na ceny BAFTA a svoji první oscarovou nominaci. Za své herecké výkony a charitativní činnost obdržel řád britského impéria, konkrétně komadér. A to vůbec nejdůležitější - oženil se se Sophie Hunter a spolu mají jejich první dítě, syna.
Ráda bych mu popřála další stějně úspěšný rok. Doufám, že se mu bude dařit v herecké kariéře a všechny nadcházející projekty se setkají s úspěchem u kritiků i u diváků. A nějaké ty nominace a výhry by taky nebyly na škodu. Benedict je herec skutečně jedinečný, o tom se snad nikdy hádat nebude. On prostě umí a myslím si, že nepřeháním, když řeknu, že je jedním z nejlepším herců současnosti. Zaslouží si pozornost, které se mu i dostává.
Ale hlavně bych mu chtěla popřát hodně štěstí v osobním životě. Minulý rok mu přinesl hodně krásného a doufám, že to bude pokračovat dlouho. Hodně zdraví, štěstí a radosti všem třem.
Tento blog datuje mé nadšení pro Sherlocka, herce a štáb již od samého počátku. K narozeninám přeji Benedictovi již potřetí a doufám, že aspoň ještě párkrát mu je tady popřeji. Je to čest a radost o něm psát a věřím tomu, že nám toho Benedict ještě může hodně nabídnout. Jen těžko se jde potřetí neopakovat, ale v tomhle případě mi to snad prominete. Benedict je neuvěřitelně talentovaný a ještě ke všemu charismatický, vtipný, inteligentní a po všech stránkách příjemný člověk (no a je to fešák, na to bych nerada zapomněla).
Takže, hodně štěstí, zdraví a úspěchů, Benedicte!

Festival Fantazie 2015

15. července 2015 v 23:19 | Petra |  Blog

Největší festival popkultury v ČR. Ze série FFestivalů (od roku 1996). Doslova fantastická dovolená a zábava pro fanoušky, hráče i celé rodiny. Videohry a společenské stolní hry, taneční hry, hry miniatur, RPG, ... Sci-fi a technologie, fantasy a horor, mýty a historie ve filmech, seriálech, anime, comicsu, knihách, hrách: přednášky, besedy, workshopy, soutěže...

Nejlepších pět dní tohoto roku, jednodušeji to snad shrnout nejde. Festival jsem navštívila třetím rokem (+ jednou PragoFFest) a užila jsem si ho snad ještě víc než loni. Předpokládám, že se rozpovídám (EDIT: předpokládala jsem správně), proto najdete mé zážitky v dnech od 3. do 8. 7. v celém článku. Udělám jednu možná trochu nezvyklou věc - to, co většinou píšu nakonec, bude tentokrát začátek.
Co mám na FF nejradši (snad je všem jasné, že právě dělám závěrečné počáteční shrnutí) je ten fakt, že ho připravují fanoušci pro fanoušky. Skoro ve všech směrech se to liší od SDCC a tím nemyslím velikost (a cenu). Comic-Con je hlavně o hercích, o nových trailerech, prostě o promo akcích. Nemám nic proti SDCC, právě prožívám tradiční i've got that comic-con sadness. Ale doufám, že vám je jasné, o čem mluvím. Dva festivaly se stejným tématem, provedené úplně jiným způsobem. Samozřejmě to ovlivňuje i to, že by do Česka asi jen těžko dostali ty největší hvězdy a upřímně řečeno mi to ani nevadí. S trochou štěstí a pořádnou hromadou peněz se snad na SDCC nebo něco podobného snad někdy dostanu, ale FF je prostě srdeční záležitost. Doufám, že z toho z toho se sestrou uděláme svůj tradiční rituál (jako sledování Harryho Pottera každé letní prázdniny). Ta atmosféra se těžko popisuje.
Všimnete si, že jsem nebyla na ničem o Sherlockovi. Vím, že přednášející jsou skvělé, ale prostě vždycky vyhrálo něco jiného. Nebudeme si lhát, o Sherlockovi mám znalostí až moc (pozná epizodu podle screenshotu yaaay), tak třeba něco vyjde příští rok. Taky jsem vynechala ořednášku o mém milovaném In the Flesh. Proč? Protože na tu přednášku mají jít ty, co to neviděli nebo ti, co toho o tom moc nevědí. Vždy jsem radši dala přednost tomu, o čem toho moc nevím, workshopům a podobným věcem. Musím také poděkovat všem přednášejícím, organizátorům a hlavně řediteli FF, jménem Václav Pravda. Od loňského roku se v mnoha věcech vylepšili a nenapadá mě nic, co bych mohla kritizovat. Vlastně jedna věc... vařte více gyrosu, ten získat byly takové chotěbořské Hunger Games. A pak ještě ta kukuřice... No o tom více v celém článku.

(ještě se chci omluvit za svojí lenost, měla jsem to napsat dřív, do příštího roku se polepším, slibuji!)


San Diego Comic-Con 2015

12. července 2015 v 17:18 | Petra |  Other SH
Steven Moffat, Sue Vertue a Rupert Graves neboli spolutvůrce, producentka a DI Greg Lestrade zastupovali Sherlock tým na takové malé akci jménem San Diego Comic-Con. Mluvilo se hlavně o speciálu, který sice nemá ještě datum odvysílání, ale už si ho můžete předobjednat v BBC obchodě (o tom více později. Tento článek rozdělím na tři části o tom, co nám řekli: obecně o Sherlockovi, speciálu a čtvrté sérii. Než se na to vrhneme, tak vás odkážu sem (fotografie z panelu) a sem (všechna videa ohledně Sherlocka, včetně panelů a rozhovorů) a níže máte video s Andrewem Scottem, Benedictem Cumberbatchem a Markem Gatissem, kteří se z různých důvodů nemohli SDCC účastnit.

pokračování v celém článku

První ukázka ze speciálu

10. července 2015 v 12:46 | Petra |  Other SH
Pro příště si musím hlavně zapamatovat, že 12:15 am je sice hezké, ale my jsme v jiném pásmu. Abych potom nadšeně nešílela a pak si neuvědomil - sakra... ještě hodina. Pro ty z vás, kjteří jsou zmatení - bylo oznámeno, že čtvrt hodiny po půlnoci (britského času!) bude něco zveřejněno. A to něco je první ukázka z speciálu Sherlocka.
Musím tvůrcům poděkovat, že neudělali tu hrůzu jako naposledy. Tentokrát jsme ukázku viděli jen pár minut po těch šťastných z Comic-Conu. A na Tumblr to zase šílelo a musím říct, že mi tohle chybělo. Sherlock fandom má po roce a půl má nové záběry. Sice jenom minuta a půl, ale i to nám stačí ke štěstí. Samozřejmě se objevilo i pár těch, kterým se to prostě nelíbí, ale ty jsem radši ignorovala. Každý máme jiný vkus, ale já si to své nadšení prostě nechtěla zkazit. I když jsem si trochu byla nejistá Sherlockem (kde jsou kudrlinky) a pořád nejsem 100% přesvědčená. Martin mi tam sedí, ale Benedict nějak... ale už se to o hodně vylepšila. Ono je taky velký nezvyk je vidět šťastné *hides in a corner* *cries*
Pod videem ještě najdete promo fotku ze včerejška. Nejsem si úplně jistá, jak to je se Sherlockem a Comic-Conem, ale myslím si, že už možná i zítra bych mohla sepsat nějaký souhrnný článek. Festival Fantazie musí prostě počkat. A ještě jedna věc - speciál bude promítán v kinech po celém světě, což nás asi ale bohužel nemusí zajimat.


image host

Love Wins (červen 2015)

5. července 2015 v 11:59 | Petra |  Blog
přednastaveno

Měsíc červen se nesl hlavně v toužebném přání a myšlenkách o prázdninách. Stal se zázrak a náš gympl končil 26. 6. A musím se pochlubit - měla jsem čtyři dvojky, takže to bylo vyznamenání. Nechápu, jak jsem tohle dokázala, ani jsem se nesnažila. Největší úspěch - jednička z těláku.

Minule jsem mluvila o Edisonu. Na to, žě to bylo poprvé, se to opravdu povedlo, ale... věřím, že si to zahraniční studenti a jejich hostitelské rodiny užili, ale my ostatní. Bohužel jsem viděla prezentace jenom tří studentů - Singaporec, Filipínec a Kanaďanka. Více lidí souhlasilo s tím, že chyběl ten osobní kontakt. Třeba příště.
Ale jedna věc se povedla - ochutnávání jejich národních jídel. To, že jsem dneska měla palačinky s javorovým sirupem nebyl můj nápad. Kokosové sušenky jsou další, možná i trochu nečekaně, chutná věc. Stejně jako kanadský pokrm poutine. Ale vůbec největší delikatesa je ché khúc bach, na první pohled to až tak nevypadá, ale panebože... všichni u thajského stolku slintali.
Nemůžu říct, že by to bylo špatné, měla jsem šanci s některými aspoň trochu mluvit, ale jak říkám... mohlo to být i lepší. Tak možná někdy příště.

Co se týče ostatních věcí, byl červen docela katastrofa. Filmy nic (kromě prvního dílu Pirátů z Karibiku na Primě). U seriálů už to bylo lepší - Orphan Black (kde je další sezóna KDE?!!!), Hannibal (nemůžou to zrušit, prostě ne), Daredevil (Charlie Cox is a cinamon roll, pass it on) a Sense8 (stále jsem to nedokoukala, ale zamilovala jsem si to, můžu jen doporučit)

Jedna věc se ale stala. 26. 6., USA, Nejvyšší soud Spojených států, on už i ten nadpis napovídá. Pokud náhodou nevíte (?!?!???) Nejvyšší soud Spojených státu povolil sňatky párů stejného pohlaví napříč celou USA. A vážení... to je něco. Ano, není to ani zdaleka konec, ale všichni musí uznat, že USA je neuvěřitelně důležitá a vlivná země. Když jsem to viděla, nemohla jsem tomu uvěřit. Pokud jste někdo viděli tu "story" na Snapchatu - krása, co jiného říct. Nebudu lhát, málem jsem se rozbrečela.

Nicméně, to je všechno. Bylo to se mnou zoufalé, vím o tom. Prázdniny budou lepší. Níže si aspoň pusťte písničku, kterou jsem v červmu poslouchala často (ten klip taky stojí za to)

KRÁSNÉ PRAZDNINY ♥Summer Lovin' aneb Léto 2015

2. července 2015 v 17:11 | Petra |  Blog

Prázdniny jsou konečně tady a měla bych vám říct, jak to bude s blogem. Nikam moc jezdit nebudu, takže bych tady měla většinu prázdnin být. Jakou budu mít chuť a náladu, to už je otázka jiná :D Ale Comic Con si nenechám ujít - očekávám nějaké novinky k Civil War a jednou tam byl i Sherlock (nemám ponětí, jestli tam bude i letos). Nicméně, v létě na BBC opakovali Sherlocka a co bylo po The Reichenbach Fall - trailer. Třeba by to mohli zopakovat, co říkáte? Už si tam tu speciální epizodu syslí pěkně dlouho. A Benedict se vrátí na divadelní prkna, takže minimálně jeden článek o názorech diváků a kritiků se tady objeví. Také sleduji, jak to je s NT Live.
Pokud se stanou nějaké skutečné novinky, budu o tom informovat hned. Ale jestli zaplním tu okurkovou sezónu nějakým překladem nebo něčím podobným... Pokud máte nějaký nápad na článek nebo něco, co byste chtěli přeložit, řekněte!

Někdy v polovině nebo ke konci července pojedu za babičkou a dědou na Moravu. Přesné datum jsem zapomněla, ale mám pocit, že to bude přes narozeniny Benedicta. WiFi tam mít budu, ale stejně radši něco pro jistotu přednastavím.
No a zítra odjíždím na Festival Fantazie! Už se nemůžu dočkat, těším se na to už týdny. Vracím se 8. a o FF rozhodně článek bude. Můžete sledovat

Všem vám přeji krásné prázdniny a doufám, že si je pořádně užijete!

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter