On the Set

#221back

25. listopadu 2014 v 20:59 | Petra
Opět přichází ten čas, kdy na nás po době relativního ticha čeká období fotek, informací a nadšení - setlock speciální epizody začíná. Dnes se konalo první čtení scénáře a herecké a tvůrčí obsazení nás už zvládli překvapit. A to fotkou, která nás vrací o nějakých pár let zpátky a velmi připomíná Sherlocka a Johna z 'Granada Holmes'. První zveřejněná fotka byla dost ehm... graficky nezvládnutá (kam se podělo rameno Benedicta, atd.), ale BBC tweetla fotku novou a opravenou. Není se čemu divit, že mnoho fanoušků nevěří a čeká na nějaké jednoznačné potvrzení. Ale většina, včetně mě, se přiklání k názoru, že fotky to jsou pravé, jen je nějaky "šikovný" grafik nezvládl dát dohromady.
Pokud to je opravdu pravda, doufám, že se dočkáme krásné vánoční epizody bez nějkaých složitých komplikací. Třeba adaptace Modré karbunkule, jednoho z nejoblíbenějších příbehů Stevena Moffata a Marka Gatisse, by na to byla ideální - milá povídka s nádechem Vánoc. Tak držme palce a doufejme ve viktoriánský speciál ♥
Mimochodem - Mark si z té první nepovedené fotky (najdete ji mezi miniaturami níže) udělal legraci: Podle příbehu 'Dobrodružství ztraceného ramena'...


image host image host image host image host image host

Nepovedené záběry a vymazaná scéna

1. listopadu 2014 v 18:11 | Petra
A je to tady - vystřižená scéna a nepovedené záběry ze Sherlocka! Vystřižená scéna nebyla jednou z těch, které jsme očekávali, ale už teď je Tumblr plné meta, dedukcí a další teorií. No a nepovedené záběry - sice jsem čekala, že jich bude víc, ale i tak se u toho opravdu pobavíte.


Fotografie z natáčení The Sign of Three

27. ledna 2014 v 16:01 | Petra
Včera byla v Americe odvysílána druhá epizoda třetí série a PBS u příležitosti toho zveřejnilo šestnáct nových fotografií z natáčení. Pár fotek už bylo k vidění předtím, ale tyto jsou v HQ kvalitě, takže pokud byste chtěli jednu z nich třeba na tapetu, tak máte opravdu velký výběr.
Příští týden bude na amerických obrazovkách poslední epizoda třetí série, takže se můžeme těšit na další fotky.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Fotograf Ian Derry zveřejnil další out take z promotional photoshootu ke třetí sérii. Vidět na ní můžete Benedicta Cumberbatche a opět je to nádherná fotka.
image host

EDIT: Fotky ze třetí série

20. ledna 2014 v 15:23 | Petra
Včerejší večer si mohli Američané zpříjemnit epizodou The Empty Hearse, která byla na PBS Masterpiece odvysílána poprvé. A díky tomu se můžeme podívat na opravdu velkou dávku úžasných fotografií. Je to směsice promo fotek (ty nás ještě tenhle týden také čekají) a fotek z natáčení prvního a druhého dílu třetí série.
Poslední čtyři fotky nejsou od Masterpiece, tu čtvrtou od konce jsem našla na Tumblr a poslední tři zveřejnila BBC.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
EDIT:
Objevily se čtyři nové fotky. Panebože ta poslední, já se tady dusím smíchy :D
image host image host image host image host

Sherlock Holmes a... Sherlock Holmes? To se nabízí při pohledu na pět fotografií níže. Robert Downey Jr. a Benedict Cumberbatch včera společně zapózovali na Producers Guild of America Awards. A protože to jsou fotky skutečně úžasné, byla by škoda se o ně s vámi nepodělit. Ale doufám, že se brzo objeví v HQ, jsou jak dělané na tapetu.
image host image host image host image host image host

Čtvrtá a pátá série, fotky z natáčení The Sign of Three

9. ledna 2014 v 16:16 | Petra
Včera se uskutečnilo speciálního promítání His Last Vow, po kterém následovalo Q&A. Ti, kteří měli šanci vidět poslední epizodu třetí série předčasně, byli hlavně z řad novinářů a reportérů. Stejně jako minule napsali členové Sherlockology, Baker Street Babes a Cumberbatchweb několik postřehů a malých ochutnávek. Recenze od Sherlockology je asbsolutně bez spoilerů, chválí herecké výkony, scénář, režii, aniž by něco z epizody prozradili. Cumberbatchweb a Baker Street Babes nám už něco málo prozrazují, ale opět se snad ani nedá považovat za spoilery. Ale rozhodnutí je na vás. Jednu důležitou informaci ale napíšu i sem - až začnou bežet titulky, NEVYPÍNEJTE LIVE STREAM! Následovat po nich totiž bude minutu dlouhá scéna, kterou bychom prý rozhodně neměli zmeškat.
Teď zpátky k tomu Q&A, které jsem zmiňovala hned na začátku. Samozřejmě se tvůrci nevyhnuli otázkám na další série. A dočkali jsme se opravdu krásné odpovědi. Producentka Sue Vertue potvrdila, že čtvrtá série určitě bude a dokonce už je naplánována i ta pátá (ta ještě ale není 100% potvrzená!). Steven Moffat a Mark Gatiss tentokrát neseděli ve vlaku (to je jejich oblíbené místo, pro vymýšlení epizod), ale seděli v produkčním autobuse a začali přemýšlet, co by se v Sherlockovi mohlo dít dál. A najednou vymysleli děj čtvrté a páté série.
"Nápady, které jsme ten den měli, jsou ty nejlepší, jaké jsme kdy měli." řekl Steven Moffat a v sále byla vznešena otázka, kdy se čtvrté série dočkáme? "Pracujeme na tom. Pracujeme na datumech." řekla Sue Vertue a Steven dodal "Uděláme je, jak nejrychleji budeme moct."
Že bychom na další sérii čekali jenom rok? Uvidíme...

Teď se z budoucnosti vrátíme do minulosti, a to k epizodě The Sign of Three. BBC, vedoucí výroby Arwel Wyn Jones, kameraman Steven Lawes a herečka Louise Brealey se s námi podělili o krásné fotografie z natáčení. Fotky najdete v celém článku, rozhodně doporučuji se na ně podívat.
EDIT: dvě nové fotky

Fotografie z natáčení The Empty Hearse

3. ledna 2014 v 13:12 | Petra
První epizoda třetí série už byla odvysílána, a právě proto začali tvůrci na Twitteru zveřejňovat fotografie z natáčení. Konkrétně se jedná o fotky od vedoucího výpravy Arwela Wyna Jonese, kadeřnice a kostymérky Claire Pritchard, kameramana Steva Lawese a jedna velmi povedná je od herce Tomiho Maye (ta třetí).
Pro ty, kteří epizodu neviděli by některé fotky mohly být možná trochu spoileroidní, proto se na ně můžete podívat až po kliknutí na celý článek.
Mimochodem sledovanost The Empty Hearse (není započítán iPlayer a samozřejmě ani live streamy, pouze ti, kteří 1.1. přímo koukali na BBC1) se dostala až k 9,2 milionu diváků. A to z ní v Británii činí nejsledovanější epizodu jakéhokoliv televizního seriálu.

Nové fotografie z natáčení třetí série

31. prosince 2013 v 17:41 | Petra
BBC zveřejnila tři nové fotografie z natáčení třetí série Sherlocka. Vidět na nich můžeme Benedicta Cumberbatche, Ruperta Gravese, Louise Brealey, Amandu Abbington, Unu Stubbs, Martina Freemana a Marka Gatisse.

image host image host image host
A pokud byste se nudili, můžete si na BuzzFeed udělat test Jaká postava ze Sherlocka jste? Samozřejmě se to nedá brát moc vážně, ale jako rozptýlení to postačí. Mimochodem, já jsem Sherlock.

Nové fotografie z natáčení třetí série!

19. září 2013 v 17:22 | Petra
BBC se nám rozhodla udělat radost a podělila se s námi o čtyři fotografie z natáčení třetí série Sherlocka. Nebudu již dále zdržovat, stejně to ani moc velký komentář nepotřebuje, pokochejte se sami.

image host image host image host image host
Doufám, že nejsem jediná, kdo se začal rozplývat u té první fotky. I když jak tak koukám na Tumblr., tak jediná nejspíš nejsem :)

Konec natáčení + zítra se dočkáme další ukázky ze třetí série!

31. srpna 2013 v 21:22 | Petra
Dnes skončilo natáčení třetí epizody třetí série Sherlocka. Třetí série se začala natáčet 29. července po krátké pauze, během které Martin Freeman a Benedict Cumberbatch dokončili některé své jiné projekty.
Claire Pritchard se s námi podělila o fotografii a připsala k ní tento komentář: Poslední den #twist&difuse [natočené a nafoukané] ve třetí sérii. Uvnitř se směje, opravdu xx.

Ale dnes se objevila jedna opravdu velmi zajímavá a potěšující novinka. Zítra v devět hodin ráno (u nás tedy v deset) bude na internet nahrán trailer Original British Drama. Během tohoto traileru budou zveřejněny ukázky k osmi pořadům BBC, a to včetně Sherlocka. Nejsem si úplně jistá jestli to bude pouze na internetu nebo i na BBC1. Ale důležité je to, že se dočkáme něčeho nového ke třetí sérii.
↓ animace, kterou BBC1 dala na svůj Twitter
Ale! Ve tři ráno někdo sledoval BBC2 a tu ukázku tam viděl. Podle této osoby tam byl slyšet hlas Sherůocka, říkajíc: The thrill of the chase, your blood pumping through your veins." [Vzrušení z pronásledování ti koluje žilami]. Poté následuje další Sherlockova věta, adresovaná Johnovi: "Just the two of us against the rest of the world." [Jsme to jen my dva proti celému světu]. Kromě čtyř scén, ze kterých můžete níže vidět fotky, se prý neobjevilo nic jiného než záběry z Reichenbachova pádu nebo teaser traileru.
Očividně se máme na co těšit :)
EDIT:
Omlouvám se, ale popletla jsem si am a pm. Takže trailer se neobjeví až večer, ale už za hodinu. Děkuji za upozornění Jereelee a omlouvám se za chybu.

Natáčení v Londýně (21.8.)

24. srpna 2013 v 14:32 | Petra
21.8. se natáčení třetí epizody přesunulo na North Gower Street (seriálová Baker Street). Kromě hlavní hereckého dua se na natáčení objevila i Amanda Abbington, Mark Gatiss, Steven Moffat, nebo Sue Vertue. A samozřejmě tam nemohla chybět ani opravdu hodně velká skupina fanoušků, která nezapomněla fotit a natáčet.
Protože fotek bylo nafoceno opravdu hodně, nebudu dávat žádné na blog ale odkážu vás sem a sem, kde si fotografie můžete prohlédnout. Nic spoileroidního na nich není (oni ani ty scény sami o sobě moc spoileroidní nebyly), teda až na Sherlockovo oblečení (kromě tradičního obleku se později Ben převlékl do něčeho jiného). Stejně nám toho moc neřekne, pravděpodobně se jedná o nějaké přestrojení (na natáčení několik dnů dříve to měl taky). Fotky si ale určitě prohlédněte, opravdu hodně jich je povedených (zvláště na tom druhém odkaze - jedna HQ vedle druhé)
Co ale na blog dám jsou tři videa (opět se jich objevilo mnohem víc, ale kdybych všem dala všechny, zabralo by to opravdu hodně místa - několik videí je také v tom prvním odkaze) - Benedict si povídá s fanoušky, Ben zpívá fanynce k narozeninám a Martin s Benedictem baví fanoušky mezi natáčením. Ve třetím videu má Benedict ten 'převlek', takže pokud to někdo z vás nechce vidět, nedívejte se na to.Jak můžete podler fotek a videí vidět, herci a celý štáb se k fanouškům opravdu skvěle chovali - ochotně se s nimi fotili, podepisovali a povídali. Naoplátku bylo chování fanoušků opravdu výborné, za což jim Sue a Amanda na Twitteru poděkovaly.

Včera se konalo další natáčení mimo studio, ale to už bylo pro fanoušky nepřístupné, takže se dá čekat, že se natáčel nějaký klíčový moment.
EDIT:
Benedict, Martin a Amanda už za sebou mají i focení photoshootů. Nejdříve fotograf Ian Derry informoval o nafocení dvou photoshootů s hlavní dvojicí. Bohužel ale budou zveřejněny až v lednu, ale podle Iana se můžeme těšit na hodně outtakes. A včera tweetovala Claire Pritchard o focení dalšího photoshootu, tentokrát i s Amandou Abbington.

Teaser trailer ke třetí sérii

2. srpna 2013 v 23:13 | Petra
Byl to teaser trailer! Ano, teaser trailer! Na BBC1 opakovali The Reichenbach Fall o po něm zveřejnil první teaser trailer ke třetí sérii!
Myslím si, že víc psát není potřeba, užijte si trailer!
OMG! Panebože! Panebože! Omouvám se, ale já jsem naprosto nadšená! Bože! Bože! Bože! No ten Johnův knír :DD (EDIT: už se mi začal líbit) asdfghjkl Ať už to je v televizi! Hluboce se omlouvám za své fanouškovské výlevy, neudržela jsem to :)

EDIT:
Už uběhlo přibližne 11 hodin od zveřejnění teaser traileru k třetí sérii a já už jsem snad schopná napsat něco duchaplnějšího. Odpočítávání Sherlockology, tweety tvůrců a BBC o tom, že se máme dívat až dokonce - to všechno nám říkalo, že se na nás něco chystá. Teorií bylo hodně - přes oznámení data vysílání, trailery, klipy (třeba ten z Comic-Conu), promo fotky... Trailer si samozřejmě všichni přáli ze všeho nejvíce a nakonec se nám to i splnilo. Je to sice 'jenom' 25 sekund, ale po dvou letech (!) máme nějaký nový materiál, takže celý fandom oplývá nadšením. Zanimované, zeditované a kdo ví co ještě (už je i fanfiction a fanvidea) a diskutuje se úplně o všem - přes Johnův knír, Lestradův nový účes, Sherlockův výraz, když poprvé po třech letech (tedy pokud se tvůrci drží kánonu) uvidí Johna nebo úžasnou Sherlockovu siluetu (opravdu doufám, že to bude v epizodě, protože to vypadá opravdu úžasně).
Nevím jestli to bylo zrovna dvakrát duchaplné, rozhodně ale víc než to pod videm :)
Jak jsem mluvila o tom, že už jsou i fanvidea, doporučuji se podívat tohle.

EDIT #2
Tak pozor! Mark Gatiss tweetoval, že všechno, co jsme viděli v traileru, se v seriálu opravdu objeví. Takže ani jedna scéna nebyla speciálně natočená, všechno v The Empty Hearse bude.

Something big's coming

31. července 2013 v 16:44 | Petra
Nebojte se, nezačala jsem na blog psát v angličtině (to by dopadlo). Ale Sherlockology na svém Twitterovém účtu zveřejňuje jakési odpočítávání, které nedá fanouškům spát.
Všechno to začalo 29. července, tedy před třemi dny. Když se objevila fotka s nápisem SOMETHING BIG'S COMING (Něco velkého přichází) a pětkou v pozadí, nikdo nevěděl, o co se jedná. Ale teď už je jasné, že se jedná o odpočítávání, ale čeho? Končit by mělo v pátek. což vychází se na opakování Reichenbachova pádu na BBC.
Každá z fotek je vybavena tagem #SherlockR3VEALED. Ta trojka nejspíš představuje E - tedy Revealed (Odhalit/Prozradit). Taky je dost možné, že to má něco společného se třetí sérii. Pozadí všech tří fotografií se objevují v úvodní znělce druhé série - pohled na Londýn, Piccadily Circus, Irene Adler+Baker Street. Pokud se nepletu, frázi Something big's coming v seriálu nikdo neříká (EDIT: Spletla jsem se, v Scandal in Belgravia to Sherlock říká Mycroftovi)). Could be dangerous (Mohlo by to být nebezpečné) už ale ano - ve Study in Pink Sherlock posílá SMS v tomto znění Johnovi a v The Hounds of Baskerville mu to říká před vstupem do Baskervillu. A frázi It's getting rather fun, isn't it? (Začíná to být docela zábava, že?) pronáší Sherlock v Buckighamském paláci.
Ale nezbývá nám, než si počkat. Že bychom se dočkali traileru ke třetí sérii? Nebe nějakého klipu? Nové promo fotky?
Uvidíme...

A na závěr ještě sedm fotek z natáčení třetího dílu třetí série a z nahrávání hudby, které započalo dnes.
image host image host image host image host image host image host image host

EDIT:
24 hodin uběhlo a na Twitteru se objevila další část odpočítávání, tentokrát s I.O.U (I owe you - Dlužím ti.) z Reichenbachova pádu.

Dnes začalo natáčení finální epizody třetí série!

29. července 2013 v 16:25 | Petra
Jak jistě všichni víte, dnes začalo natáčení třetí epizody třetí série. Natáčení se obnovilo po dvouměsíční pauze, během které si Martin Freeman a Benedict Cumberbatch odskočili na natáčení jiných projektů (Hobit, Little Favour).
"Tady máme blk3*! Hra začíná!" Arwel Wyn Jones, vedoucí výpravy
*značka nábytku

Takže co kromě toho, že v Baker Street mají novou pohovku, ještě víme? Epizodu pod názvem His Last Vow (Jeho poslední slib) režíruje Nick Hurran a autorem scénáře je Steven Moffat. Epizoda bude adaptací His Last Bow (Poslední poklona Sherlocka Holmese), dá se ale čekat, že podobnost bude minimální. O co se ale v knížce jedná? Jedná se o epilog k Dobrodružstvím Sherlocka Holmese. V povídce se Holmes stane špionem s kódovým jménem Altamont, který má pomoci Británii během války s Německem. Pro Johna Watsona je to vůbec poslední povídka, protože se vrací ke svému starému pluku. Pokud máte zájem si povídku přečíst, klikněte sem.
Tak co víme dál - budete trpět. A to možná ještě více než při Reichenbachové pádu. Jak řekl Steven Moffat na Comic-Conu, budeme sledovat třetí epizodu a pomyslíme si 'Tady to nemůžou ukončit?! 'Tady by to neukončili?!' 'O můj bože, tady to nemůžou ukončit?'!'.
Dnes ale byla odhalena jedna skutečna zajímavá informace, a to nová záporná postava. Jmenovat se bude Charles Augustus Magnussen a ztvárňuje je jí herec Lars Mikkelsen, kterého můžete znát třeba z dánského seriálu Borgen, Those Who Kill nebo The Killing. Známější vám ale možná bude jeho bratr Mads Mikkelsen, který hraje Hannibala Lectera v americkém seriálu Hannibal.
Jméno postavy odkazuje na Charlese Augustuse Milvertona, ten se vyskytuje v povídce Charles Augustus Milverton. Jeho postava je profesionálním vyděrečem. Nakonec ho dostihne spravedlnost, když ho před očima Holmese i Watsona zabije žena, kterou kdysi sám vydíral. Doyle se inspiroval reálným případem vyděrače jménem Charles Augustus Howell.
Tak co na nového protivníka Sherlocka Holmese říkáte?

Přípravy na natáčení třetí epizody + první promo fotka

26. července 2013 v 15:57 | Petra
Přípravy na natáčení finální epizody třetí série, která tady bude co nevidět (už jen tři dny!), jsou v plném proudu. Vedoucí výpravy, Arwel Wyn Jones, na fanoušky nezapomíná a pravidelně nás zásobuje novými fotkami. Níže si tedy můžete prohlédnout nové členy týmu nebo třeba Mycroftův deštník.
Jenom k té první fotce - nevíme přesně, co za místo to je, ale mezi teoriemi vítězí Johnův byt. Co si myslíte vy?
image host image host image host image host image host image host image host

Arwel a ostatní členové týmu sice zveřejňují fotek hodně, ale Benedict Cumberbatch a Martin Freeman nejsou nikde (tedy kromě asi jedné nebo dvou fotek + 'setlock', ale ten nepočítám). Ale pozor - v magazínu Empire se objevila první promotional fotografie, kde představitelé Sherlocka Holmese a Johna Watsona pózují před 221B Baker Street.
U fotografie byl i krátký článek, ten nám ale nic moc nového neříká. Pokud si ho ale chcete přečíst, najdete ho tady (na konci se píše, že třetí série bude odvysílána na podzim - to ignorujte, dočkáme se jí pravděpodobně až někdy v lednu).
A na závěr ještě jedno výročí - včera to byly tři roky od odvysílání první epizody na BBC One!

První část názvu třetí epizody odhalena!

13. července 2013 v 17:17 | Petra
Na BBC1 byl včera opakován první díl druhé série Sherlocka. Jak jistě všichni víte jedná se o díl A Scandal in Belgravia, kde Sherlock Holmes čelí Ženě všech žen - Irene Adler. A jak jsem zde již psala, byla během této epizody odhalena jedna ze tří částí názvu finální epizody třetí série, jejíž natáčení se již blíží.
Nebudu již déle napínat, možná to i několik z vás ví, počáteční slovo názvu třetí epizody zní: His (Jeho). Nápověda BBC byla opravdu chytrá: "The title's in the titles." (Název je v titulkách). K rozluštění názvu bylo nutné zapnout si na televizi tzv. skryté titulky a čekat...
Spousta fanoušků už se děsí, že epizoda bude adaptací His Last Bow, v čeština vydávané jako Poslední poklona Sherlocka Holmese. V této povídce Arthur Conan Doyle pomalu uzavírá dobrodružství Sherlocka Holmese a Johna Watsona. Detektiv se v ní pouští do souboje s německým špionem z první světové války. Poté ještě sice vyšla sbírka povídek Z archivu Sherlocka Holmese ta, jak už název napovída, je ovšem složena z případů, které se staly před Poslední poklonou.
Této teorii velmi napomáhá rádoby nápověda od tvůrců - ty tři slova, každé k jedné epizodě třetí série - krysa, svatba a slovíčko 'bow', které se dá přeložit mnoha způsoby, např. poklona, smyčec, luk, oblouk a další.
Nesmíme ale zapomenout na to, že se ještě nikdy žádná z epizod nejmenovala stejně jako povídka/román. Název byl maximálně podobný - Studie v šarlatánové/Studie v růžové, Skandál v Čechách/Skandál v Belgravii, The Empty House/The Empty Hearse, The Sign of Four/The Sign of Three.
I kdyby se v názvu slovo 'bow' vyskytlo, nemusí to přece nutně být ta poslední, klidně by to mohla být první poklona. A na Moffata s Gatissem by to bylo až moc jednoduché, nemyslíte?

O něco moudřejší budeme příští týden, kdy se dozvíme druhou část názvu. Třetí část bude odhalena týden poté během Reichenbachova pádu.

Sherlock: fotky z Twitteru + název třetí epizody

6. července 2013 v 21:07 | Petra
Natáčení v současné době sice neprobíhá, ale to nebrání tvůrcům ve zveřejňování fotografií. Konkrétně se jedná o Arwela Wyna Jonese, který řídí výpravu seriálu, a Nicka Hurrana, režiséra posledního dílu třetí epizody. Zatímco Arwel se s fanoušky dělí o fotky z natáčení již odvysílaných epizod (až na 4. a 5. fotku - ta nemá s seriálem samotným nic společného!), Nick zveřejňuje fotky scénáře, které nám ovšem vůbec nic neříkají.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce: Jo! To jsem já, jak řídím!
Komentář k druhé fotce: Přišel někdo na to, jak jsme udělali přechody mezi obývacím pokojem Irene a polem?!
Komentář ke třetí fotce: Kde jsem? Dneska je to lehké!
Komentář ke čtvrté fotce: Neslyšeli jste o Bucku Rogersi ve 25. století? Co třeba Sherlock v roce 2600 našeho letopočtu?
Komentář k páté fotce: Tady je na to další pohled.
Komentář k šesté fotce: Dávejte si pozor!
Komentář k sedmé fotce: Kam tohle vede? [dveře do ložnice Sherlocka]

A jaký že vlastně bude název finální epizody třetí série? To bychom se měli dozvědět během následujících dnů. BBC totiž opakuje druhou sérii našeho oblíbeného seriálu a v každé ze tří epizod bude během prvních patnácti minut zveřejňěn část názvu třetí epizody. Takže se 19. července, kdy bude odvysílán Reichenbachův pád, dozvíme název třetí epizody, napsané Stevenem Moffatem. Název bude ukryt v titulcích, které se na obrazovce objeví během první 15ti minut. Samozřejmě možnost vyluštit název se týká jen britských fanoušků, ale my budeme věřit jejich ostrému zraku a dedukčním a pozorovacím schopnostem.

Režisér třetí epizody Sherlocka potvrzen!

28. června 2013 v 14:49 | Petra
Již víme, kdo se stane režisér závěrečné epizody třetí série Sherlocka. Bude jím Nick Hurran, který má již přes 20 dvacet let zkušeností v televizním a filmovém režírování. V devadesátých letech režíroval britskou televizní debatu Wogan, dále stojí za zmínku The Last Detective z roku 2001 nebo dvojdílná minisérie Walk Away and I Stumble. film Plots with a View, film Little Black Book, šestidílná minisérie The Prisoner (v hlavní roli s Ianem McKellenem, kterého zajisté znáte jako Gandalfa z Pána prstenů/Hobita).
Se Stevenem Moffatem, který je spotvůrce našeho milovaného seriálu a zároveň je autorem scénáře k poslednímu dílu, již spolupracoval na seriálu BBC Doctor Who. Od šesté sezóny režíroval několik epizod a před nedávnem dokončil natáčení speicálního dílu k 50. výročí.
Teď zpátky k třetí epizodě. Ta zatím není pojmenována, jak jsme již psala, scénář pochází z pera Stevena Moffata a režie se ujme Nick Hurran, který na svůj nový Twitter účet zveřejnil fotografii scénáře:
Natáčení by mělo započít na konci července, kdy se epizod dočkáme na televizních obrazovkách, zatím ještě není známo.

Sherlock: Natáčení #11

24. května 2013 v 16:04 | Petra
Jak jsem zde již psala, natáčení druhé epizody třetí série Sherlocka skončilo. Podpis tří byl natáčen čtyři týdny, začalo se 22.4. Autorem scénáře je Stephen Thompson a režie se ujmul Colm McCarthy.
Ke konci července 2013 se štáb znovu sejde a dotočí finále očekávané třetí série.

image host image host image host image host
Kometář k první fotce (od Marka Gatisse): Poslední den na epizodě 2 #Sherlock. Byl to výbuch [rána, výstřel] jako vždy! Epizoda 3 se začne natáčet později v létě.
Komentář k druhé fotce (od AWJ) [mimochodem ta osoba v modré košili je Benedict Cumberbatch]: @cjthomas14 @MccarthyColm @Steve Lawes vidím vaše nandos [jediná, co jsem našla je restaurace jménem Nando's] & a zvedám vám Roka Pudding Platter! #owned
Komentář k třetí fotce: Podívejte se, kdo to je!
Komentář ke čtvrté fotce: Zajimalo by mě, co se tam děje?

Sherlock: Natáčení #10

21. května 2013 v 17:52 | Petra
Mám pro Vás další várku fotografií od Arwela Wyna Jonese a Steva Lawese z natáčení druhé epizody třetí série.
Dnešním dnem by mělo natáčení této epizody končit a třetí epizoda se natočí někdy za dva měsíce.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od SL): Týden 4 hotov! 5 dnů do dotočení Ep2 S3 #sherlock [tweet byl zveřejněn 16.5.]
Komentář k druhé fotce (od AWJ): @MccarthyColm To není fér! Všichni si teď budou myslet, že jsem divný!
Komentář ke třetí fotce (od AWJ): Všiml si někdo těchto dam v domě Irene?
Komentář ke čtvrté fotce (od SL): Kdo to je... #sherlock
Komentář k páté fotce (od SL): Jsme skoro tak unaven jako tento chlapík... #sherlock
Komentář k šesté fotce (od AWJ): Pokud dnes jdete do lesů, čeká Vás velké překvapení!
Komentář k sedmé fotce (od SL): Ranko! Můj poslední den na #sherlock
Komentář k osmé fotce (od AWJ): Zajímalo by mě, co pro mě vaří?
Komentář k deváté fotce (od AWJ): Není to tak náhodný fandom! [podívejte se na Martina Freemana :)]
Komentář k desáté fotce (od AWJ): Teď všichni dohormady - je to...?
Komentář k jedenácté fotce (od SL): Díky chlapci. Bylo to dojemné #sherlock

Sherlock: Natáčení #9

15. května 2013 v 17:39 | Petra
Nějak jsem zapomněla nahrávat jsem fotky z natáčení druhé epizody třetí série, která nese název Podpis tří. Jen tak mimochodem tento týden je poslední natáčecí. Poté příjde pauza, během níž si Martin Freeman dotočí Hobita, a pak bude dotočena finální epizoda třetí série, jenž pochází z pera Stevena Moffata. Máme se tedy na něco těšit (a možná se i trochu obávat) :)

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od SL): @arwelwynjones krade klapku...
Komentář k druhé fotce (od SL): @MccarthyColm fotí set #sherlock
Komentář ke třetí fotce (od AWJ): Teď všichni dohromady - Ahoj @stevelawes :-)
Komentář ke čtvrté fotce (od AWJ): Víc náhodného fandomu! Cardiff styl :-)
Komentář k páté fotce (od AWJ): Zajímá mě, co sledují! @stevelawes @MccarthyColm @Markgatiss @claire_cpj
Komentář k šesté fotce (od SL): Světlo #sherlock
Komentář k sedmé fotce (od AWJ): Více rekvizit z minulosti!
Komentář k osmé fotce (od SL): @McCarthyColm pije kávu #sherlock
Komentář k deváté fotce (od SL): @McCarthyColm tam, kde patří... #sherlock
Komentář k desáté fotce (od AWJ): To jsem napsal! (& my jsme to vybudovali!)
Komentář k jedenácté fotce (od SL): Ve studiu... 221B #sherlock
Komentář k dvanácté fotce (od AWJ): Uh! Podívejte se!

Sherlock: Natáčení #8

3. května 2013 v 16:09 | Petra
Do konce natáčení druhé epizody třetí série Sherlocka zbývá 15 dnů, jak víme podle tweetu kameramana Steva Lawese.
"2. týden Ep2 hotov - zbávý 15 natáčecích dnů... #sherlock"

A opět tu mám fotky z natáčení od Marka Gattise, Arwela Wyna Jonese a Steva Lawese.
image host image host image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od MG): Pozdě v noci v Baker Street #Sherlock
Komnetář k druhé fotce (od AWJ): Úterní potěšení! Poznává to někdo?
Komentář ke třetí fotce (od SL): Jsem rád, že jsem byl pozván... #sherlock
Komentář k čtvrté fotce (od SL): Noční směna v 221B #sherlock
Komentář k páté fotce (od SL): @MccarthyColm přemýšlí o svém dalším režisérském kroku #sherlock
Komentář k šesté fotce (od AWJ): Rekvizity z minulosti! Řekne mi někdo význam této pečetě?
Komentář k sedmé fotce (od SL): Večerní natáčení #sherlock
Komentář k sedmé fotce (od SL): Když dnes večer půjdete do lesa... #sherlock

EDIT:
Někteří z vás se v komentářích ptali, co to je za pečeť, takže tady máte malé vysvětlení:
UPOZORNĚNÍ! OBSAHUJE SPOILERY
Takže ta pečeť se objevila v úplně posledním díle. Moriarty v obálce zapečeťenou touto pečeťí posílal jakési hádanky/slovní hříčky Sherlockovi. Jako první našel John v té obálce ty drobky/kousky chleba. Potom našli obálku s pohádkami Bratří Grimmů v St Aldate's Boarding School, odkud byly uneseny ty malé děti. A jako poslední v ní byl ten připálený, teď nevím jak to napsat - vypadalo to jak Perníček ze Shreka :DD. Ty první dvě věci symbolizovaly Jeníčka a Mařenku.Nevím, jestli si pamatuje jak v posledním díle první série říkal Moriarty Sherlockovi "I'll burn you. I'll burn the heart out of you.", takže to mělo (asi) spojitost s tím 'Perníčkem'.
Tady ještě screenshot, an kterém je lépe vidět:

Sherlock: Natáčení #7

27. dubna 2013 v 15:24 | Petra
Natáčení druhé epizody pokračuje a na Twitteru se objevilo několik dalších fotek od tvůrců.
Níže se můžete mrknout na pět fotek od Arwela Wyna Jonese a jednu od Speedy's Cafe, u nichž si na kafe zašel Benedict Cumberbatch spolu s Amandou Abbington.
image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od Speedy's Cafe): Čas na snídani s #Benedictcumberbatch #Sherlock #notbreakforme #fryuptime
Komentář k druhé fotce (od AWJ): Tohle je pro @MccarthyColm :-) Má rád takové věci!!!!!
Komentář ke třetí fotce (od AWJ): Tady je jedna pro 'Hounds of....' - moment, nedělali jsme to už?
Komentář k čtvrté fotce (od AWJ): Ne smrtka! Ale @MccarthyColm rozhoduje o mém osudu!
Komentář k páté fotce (od AWJ): Není to sci-fi set, ale ve skutečnosti je to londýnské metro! :-)
Komentář k šesté fotce (od AWJ): Věděl jsem, že jsme měl někde být! Doh!

Sherlock: Natáčení #6

23. dubna 2013 v 17:03 | Petra
Natáčení druhého dílu třetí série, pod názvem Podpis tří, probíhá teprve druhý den. To ale tvůrcům nebrání v zveřejňování fotek na Twitteru. Včera s tím začali kameraman Steve Lawes a producentka Sue Vertue, která nás tou fotkou nikterak nepotěšila. Dnes se oba dva spolu ještě s Arwelem Wynem Jonesem podělili o další.
A na ty se můžete podívat níže (pro připomenutí jsem ještě přidala ty dvě ze včerejška).

image host image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od Sue Vertue): Žádné spoilery #sherlock
Komentář k druhé fotce (od Arwela Wyna Jonese): Tady je jméno, které možná poznáte!
Komentář ke třetí fotce (od Arwela Wyna Jonese): @stevelawes s velkou hračkou! !! :-)
Komentář k čtvrté fotce (od Steva Lawese): Krásné ráno pro natáčení s jeřábem... #sherlock
Komentář k páté fotce (od Arwela Wyna Jonese): Elektrikář Steve (jiskra) něco dokazuje! :-)
ZE VČEREJŠKA
Komentář k šesté fotce: Krásný den pro svatbu #sherlock
Komentář k sedmé fotce: Epizoda 2 S3 začíná... #sherlock

Pokud byste uvažovali nad tím, kdo je ten Steven Fudge, je to ten elektrikář z páté fotky.
Tady máte důkaz ze staršího tweetu Arwela.

Dnes začalo natáčení druhé epizody!

22. dubna 2013 v 10:51 | Petra
"Krásné ráno pro začátek natáčení 'Podpisu tří'! #Sherlock" napsal představitel Mycrofta Holmese a spolutvůrce seriálu Mark Gatiss dnes ráno na svůj Twitter.
Autorem epizody je Stephen Thompson (Slepý bankéř, Reichenbachův pád), režie se ujme Colm McCarthy. Podpis tří se bude natáčet během několika příštích týdnů, dotočena bude příští měsíc. Poté na řadu příjde pauza během níž si štáb vyřídí své další závazky (např. Martin Freeman bude dotáčet na Novém Zélandu Hobita).
Natáčení poslední epizody započne později v létě. Scénář k ní napsal Steven Moffat, režisér ani název ještě není znám.

EDIT:
Podívejte se, jakou fotku přidala producentka Sue Vertue před hodinou na svůj Twitter. Plus ještě jedna fotka filmové klapky od kameramana Steva Lawese.
image host image host
Komentář k první fotce: Krásný den pro svatbu #sherlock
Komentář k druhé fotce: Epizoda 2 S3 začíná... #sherlock

Ta první fotka - Ať to není to, jako co to vypadá!

Colm McCarthy bude režírovat Podpis tří

15. dubna 2013 v 16:35 | Petra
Minulý měsíc jsem tady informovala o tom, že jedním z režisérů třetí série bude i Colm McCarthy. Nyní už víme, jakou epizodu bude režírovat. Jedná se o druhou epizodu s názvem Podpis tří, scénář k ní napsal autor dílů Slepý bankéř a Reichenbachův pád - Stephen Thompson.
Bude to také vůbec poprvé, co budou díly natáčeny tak, jak se později budou vysílány. První série se natáčela přesně obráceně - jako první se začal natáčet díl poslední Velká hra, následoval Slepý bankéř a natáčení ukončila Studie v růžové. Druhá série započala filmováním Psů baskervillských, pokračovalo finále druhé série Reichenbachův pád a skončilo setkáním s Ženou všech žen v epizodě jména Skandál v Belgravii.
Dnes ráno se konalo první čtení scénáře k druhému dílu, natáčení by tedy mělo začít v následujících dnech.
"#Sherlock dnes první čtení scénáře. Tak, co to bylo? Krysa. něco. Poklona*. Hmm..." napsal skladatel Michael Price na svůj Twitter.
*bow: tohle slovo má opravdu hodně významů: luk, smyčec, úklona, oblouk, mašle, ...
Michael naraží na 'nápovědy' tvůrců Sherlocka Stephena Moffata a Marka Gatisse, která jak už bylo mnohokrát řečeno, mohou být mírně matoucí. Místo toho 'něco z tweetu má být slovíčko svatba, které společně ještě s obsazením Amandy Abbington a tím, že druhá epizoda je adaptací Podpisu čtyř (tam potká John Mary Morstan), evokují svatbu Johna Watsona a Mary Morstan a tím i doktorův možný odchod z Baker Street. Možná ale tohle je přesně to, co tvůrci chtějí, abychom si mysleli a všechno může dopadnout úplně jinak. Když se třeba dívám na jeden z výrazů slova bow - smyčec, možná bude v posledním díle Sherlock hrát na housle víc než obvykle :)
 
 

Reklama

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter