Other MF

Všechno nejlepší, Martine Freemane!

8. září 2015 v 22:31 | Petra
Dnes slaví své 44. narozeniny Martin John Christopher Freeman!
Říkáte si, co se proboha stalo, že přidávám dva články za jeden den? Nebojte se, je to jen velmi ojedinělá příležitost, protože jsme zapomněla, co je za den. O prázdninách jsem měla mnohem větší přehled kolikátého je, něž během školy. Nicméně, to teď není podstatné.
Tenhle rok jsme toho s Martinem moc neviděli, kromě posledního Hobita samozřejmě. Což se do budoucna změní, protože kromě Civil War a speciální epizody Sherlocka má Martim ještě pár projektů v záloze.
Během tohoto roku jsem si Martina opravdu hodně oblíbila a Tumblr (*self-promo*) je toho důkazem. Jeho humor je prostě něco, co mě nikdy neomrzí. No a Giffoni festival nás všechny zruinoval, to nemá cenu popírat To ale teď stranou - ráda bych Martinovi popřála mnoho štěstí nejen v herecké kariéře, ale i v osobním životě. Doufám, že si zahraje v zajímavých projektech a získá i nějaké ty ceny (ehm OSCARS ehm). Jeho herecký um je skutečně úžasný. Něco, co většina musí říct on zvládne jen jedním pohledem.
Přeji Martinovi potřetí a doufám, že to není naposledy. Jak jsem již psala, během tohoto roku jsem si ho zamilovala ještě víc a nemůžu se dočkat toho, co na nás chystá.

(tenhle článek za moc nestojí, já vím, ale jsem už myšlenkami jaksi mimo)

Martin u Grahama Nortona

15. prosince 2013 v 14:52 | Petra
V pátek byla na BBC 1 odvysílána devátá epizoda čtrnácté série The Graham Norton Show, jejímž hostem byl vedle Bena Stillera, Rebbecy Ferguson a Jamieho Oliviera i Martin Freeman. Níže se můžete podívat na tři klipy z talkshow:Na Youtube je záznam celé epizody ke zhlédnutí. Je to na pět částí, tu první si můžete pustit zde.

Všichně jistě víte, že se dnes koná specální promítání The Empty Hearse spolu s Q&A. Toho se bude účastnit Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Unna Stubs a Louise Brealey. Už jenom díky této skvostné účasti můžeme být opravdu rádi, že celé Q&A bude nahráno a zveřejněno (neví se kdy).
Zítra se na blogu určitě objeví článek a chtěla bych upozornit, že rozhodně nečekejte žádné spoilery. Ani nepředpokládám, že by někdo z vás chtěl něco vědět a pokud ano, nepiště prosím nic na blog.
Na Twitteru BBC ovšem nic spoileroidního nebude a slíbili, že budou fanouškům servírovat spoiler-free tweety. Takže neváhejte a sledujte Twitter BBC.

Krásné 42. narozeniny, Martine!

8. září 2013 v 13:23 | Petra
Dnes slaví své 42. narozeniny jeden z nejoblíbenějších britských herců, pro nás ale hlavně úžasný představitel Johna Watsona, Martin John Christopher Freeman.
Martina činím jedinečným nejenom jeho úžasný herecký talent (někdy bych řekla trochu nedoceňovaný) ale i jeho smysl pro humor, který mě rozesměje vždy a za všech okolností. A jeho herecký talent - po zhlédnutí The Girl is Mime jsem několik chvil seděla s otevřenou pusou koukala do prázdna, naprosto uchvácena. A na to stačilo ani ne deset minut.
A ještě něco - jak můžeš být o 27 let starší než já - to snad ani není možné. Jsi o tři roky starší než moji rodiče a já se směju nad každou tvojí novou fotkou (jediná co mě uklidňuje, že nejsem ani zdaleka jediná). Vlastně se už ani nedivím, že poté, co jsem tě v květnu viděla v Anglii, jsme jenom stále jak přibitá a čučela (to se prostě jinak nazvat nedá) s otevřenou pusou. Ano, pořád my je hrozně líto, že s tebou nemám fotku, ale nadruhou stranu je to lepší pro mé duševní zdraví - to už bych ležela v blázinci.
No co ti ještě popřát - ať máš stále tak břitký smysl pro humor, ať ti zůstane tvůj originální módní styl (pravda některé kreace jsou trošku kuriózní), ať nám stále zpříjemnňuješ život tvým hereckým talentem, který se snad bude ještě dlouho objevovat na plátnech kin, televizních obrazovkách nebo divadelních prknech. Ať už jsi Arthur Dent, Rembrandt van Rijn, Bilbo Pytlík, John Watson nebo kdokoliv jiný, je vždy radost tě sledovat v 'akci'.
Takže krásné narozeniny, hodně štěstí, zdraví, úspěchu v osobním i profesionálním životě ty úžasný, jedinečný, charismatický, usměvavý, upřímný, nadaný, pohledný (roztomilý), dobrosrdečný, prostě báječný Martine Freemane.
A jak jsem psala i u Benedicta: Mnohokrát si mě rozbrečel. Mnohokrát si mě rozesmál. A jsem Ti za to nesmírně vděčná.
A jak se dalo čekat nebyl by to Martin a Amanda, kdyby neudělali něco speciálního. Amanda Abbington na svůj Twitter nahrála video, kde Arthur (pes Martina a Amandy) děkuje za Martina (jelikož Martin je stydlivý). Všimněte si jak podezřele podobný mají hlas :D (nemluvě o tom, že jejich pes mluví). Video si můžete pustit zde. A pokud máte Twiter a nesledujete Amandu, okamžitě to napravte.

Takže ještě jednou, všechno nejlepší Martine!

Lego verze teaser traileru k Hobitovi

22. srpna 2013 v 11:55 | Petra
Brotherhood Workshop, jsou, jak sami píší na svém Facebookou, skupina svérazných umělců, kteří jsou rádi kreativní. Doufáme, že jednoho dne budeme moci dělat celovečerní filmy, ale do té doby se krátká LEGO videa ukázala jako skvělé východisko. Doufáme, že si užíjete naši tvorbu. Tentokrát Brotherhood Workshop přetvořil teaser trailer k filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug.


Když už jsme u těch trailerů, tak zmíním ještě jeden. Tentokrát už v něm neposkakují figurky z LEGA, ale jsou v něm skuteční herci, jako třeba Andrew Scott, nám známý jako Jim Moriarty. Na trailer k filmu The Stag se můžete podívat zde.

Martin o Hobitovi

9. srpna 2013 v 18:52 | Petra
Při brouzdání na Tumblr jsem narazila na jakousi předmluvu, pravděpodobně k nějaké knize s tématikou Hobita. Sice nevíme, odkud přesně to je, ale napsal to Martin Freeman. Jelikož se mi to opravdu líbilo, rozhodla jsem se to pro vás přeložit. Zmíněn je také Benedict Cumberbatch, takže hurá do čtení!
A jako u každého mého překladu se již dopředu omlouvám za možnou nesrozumitelnost.

Nějakou dobu, mi lidé říkali, že bych měl hrát Bilba Pytlíka.
Nyní, si nejsem pořád jistý, jak to mám brát, jestli mám být potěšen, že uznávali moji vnímavost jako herec, mojí schopnost zahrát jednu z nejmilovanějších postav v literatuře dvacátého století, a nést obrovský film oscarového týmu, který již udělal tři z nejpopulárnějších filmů v historii vesmíru.
Nebo, si prostě mysleli, že mám vtipně vypadající obličej?
Abych byl upřímný, stále si nejsem zcela jistý.
Jakmile toto dopíšu, půjdu natočit scénu s trpaslíky a Bardem v Jezerním městě. Můžu upřímně říci, že jsem měl (a mám - ještě zbývají měsíce!) jízdu života. Doba je odlišné od všeho, co jsem znal - od příjezdu do Wellingtonu až po dokončení finálních pickupů, to bude (mělo by být? může být?) dva a půl roku. Jo. Pěkně dlouhé.
Také, samotný rozsah, na kterém pracujeme, je velkolepý. Každý nový set, který ej postaven, každá rekvizita, každý kousek kostýmu, který si oblečeme, byl tak láskyplně a šikovně vyroben. že mi herci trávíme docela hodně času s otevřenou pusou s obdivem. A potom jsou tady ty exteriéry! Stalo se klišé pořád žvanit o krásné přírodě Nového Zélandu, ale jakmile to jednou vidíte, tak o tom žvaníte. Je to dech beroucí.
V čelo této absurdně velké lodě (ale ne jako Titanic, musím to vyjasnit, není to jako Titanic) je Peter Jackson. Peter je muž, který je dost obeznámen se Středozemí, a dovedně mu pomáhaly (šéfovaly?) Fran Walsch a Philippa Boyens, které, mezitím, znají Tolkiena jako svoje boty.
Což mě přivádí k důvodu, proč tady všichni jsme - kniha, která byla vydána před 75 lety, od té doby se stala oblíbenou mezi dětmi, pro některé napůl náboženskou prací, a zakladatelem toho, co známe jako fantasy fikci. Pro Benedicta Cumberbatche, herce neurčitých schopností, byl Hobit tak milovaná část jeho klukovských let, že toužil roli draka Šmaka. Kterým nyní je.
Pro mě to je pocta hrát Bilba. Doufám, že vám tato báječná kniha dá tolik potěšení, jako dal Hobit nespočítaně dalším.
Bilbo Pytlík

Martin Freeman: The Biography

21. července 2013 v 22:07 | Petra
Není to tak dlouho, co vyšel životopis Benedicta Cumberbatche. Svého životopisu se dočkal i představitel Johna
Watsona, Martin Freeman. Stejně jako Benedict Cumberbatch In Transition je i kniha Martin Freeman: The Biography
neautorizovaná. To ale samozřejmě neznamemá, že by kniha měla být nekvalitní. Autorem knihy je hudební a filmový žurnalista Nick Johnstone, pravidelný přispěvovatel do The Huffington Post a předních britských novin. Tato kniha není
ani zdaleka jeho první biografií, vydal celkem 13 knih, včetna životopisů Amy Winehouse, Patti Smith, Seana Penna nebo rockové skupiny Radiohead.
"Britský herec Martin Freeman se během uplynulých 15 let už objevil na našich obrazovkách, v divadle nebo ve filmu. Za tu dobu se mu podařilo získat za jeho role ohlas u kritiků stejně jako byl po celou dobu populární u publika. Díky tomu, že v trilogii Hobit ztvárnil Bilba Pytlíka, se stal světově uznávanou hvězdou. I přes jeho neobyčejný talent, to je nečekané pro někoho, kdo za nejdůležitější považuje svoji rodinu. Jedno z pěti dětí se rozhodlo, stát se hercem ve věku 17ti let. Jeho herecký talent se vyvinul přes divadlo a malé televizní role, než se proslavil díky roli Tima Canterberyho v uznávané komedii BBC, Kancl. S úspěchem Kanclu přišli i další role, včetně Lásky nebeské, Soumraku mrtvých, Stopařově průvodci po Galaxii a Sherlockovi. Tato fascinující biografie sleduje kariéru jednoho z britských nejmilovanějších herců a přináší čtenářům pohled do soukromí i práce vysoce talentované, byť nečekané filmové hvězdy."

Opakuji, že 288 stran dlouhá kniha vyjde 10. října 2013, ale vy už si jí můžete předobjednat na Amazonu.
Tak asi už vím, co chci k Vánocům :)

Martin ve speciálním díle The Graham Norton Show

20. února 2013 v 18:25 | Petra
Martin Freeman se spolu s dalšími hvězdami pokusí u Grahama Nortona pokusí zapsat do Guinessovi knihy rekordů, a to v kategorii Nejvíce položených otázek v televizním talkshow. Dalšími hosty mj. budou: Ronnie Corbett, Jimmy Carr, Lee Mack, James Nesbitt, Warwick Davis and Russell Tovey, Elle Macpherson, Steve Jones a další.

"David Walliams plaval v Temži, John Bishop vydržel týden pekla a Eddie Izzard běžel maraton po maratonu po maratonu, a tak doufám, že se k této elitní skupině přidám s tím, co umím nejlíp - sedět na zadku a mluvit" Graham Norton
Během večera také proběhne sbírka pro Comic Relief. Pokud máte na některého z hostů otázku, můžete ji napsat na Twiiter (@bbcthree #bigchat) nebo na facebookovou stránku BBC3.

Show odstartuje na BBC3 7. března v 19 hodin a pokračovat bude po celý večer.
 
 

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter