Other SH

Pojďte pane, budeme si hrát

30. července 2015 v 18:58 | Petra
Dneska tady mám takový dospělácký článek. Kdo by si nechtěl zahrát nějakou tu společenskou hru a nebo si koupit figurku s trošku nafouklou hlavou? Pokud jsem vás zaujala a ještě k tomu máte rádi Sherlocka (pokud ne, tak si tady asi moc nepočtěte), tak pro vás BBC Shop ve spolupráci s Winning Moves a Funko něco připravil.
Zaprvé tady jsou dva balíčky karet - jedny jsou na karty klasické - poker, blackjack, prší,.. No a ty druhé - znáte takovou tu hru, kde máte třeba kartičky s auty a tam je rychlost, váha, kolik to má koní a vaším úkolem je trumfnout ostatní. Máte Bugatti Veyron, tak jednoznačně vyberete rychlost a vyhrajete (Hennessey Venom GT se kvůli malým komplikacím za nejrychlejší auto nepovažuje). Tak dost o autech, to by se mnou bylo na dlouho. O čem jsem to mluvila? Jako s auty pro nás má BBC i se Sherlockem, akorát se nesoupeří v rychlosti nebo váze (ani počet koní tam není).
Upřímně řečeno, z toho nijak odvázaná nejsem (ten můj slovní dneska je k nezaplacení), ale brala bych tu krabičku, ta je opravdu pěkná. Pokud máte 10 liber a nevíte, co s nimi, klikněte sem.
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host

Zadruhé tady mám něco, co už se mi líbí mnohem víc. To jsou ty nafouklé hlavy, nevím jak to nazvat v češtině, ale třeba v ComicsPointu toho je plný regál. Prostě postavičky, co mají velké hlavy. Kdyby byly levnější koupila bych si je všechny, ale snad budu mít alespoň Johna se Sherlockem. Předobjednávat můžete zde.
image host image host image host image host image host image host

San Diego Comic-Con 2015

12. července 2015 v 17:18 | Petra
Steven Moffat, Sue Vertue a Rupert Graves neboli spolutvůrce, producentka a DI Greg Lestrade zastupovali Sherlock tým na takové malé akci jménem San Diego Comic-Con. Mluvilo se hlavně o speciálu, který sice nemá ještě datum odvysílání, ale už si ho můžete předobjednat v BBC obchodě (o tom více později. Tento článek rozdělím na tři části o tom, co nám řekli: obecně o Sherlockovi, speciálu a čtvrté sérii. Než se na to vrhneme, tak vás odkážu sem (fotografie z panelu) a sem (všechna videa ohledně Sherlocka, včetně panelů a rozhovorů) a níže máte video s Andrewem Scottem, Benedictem Cumberbatchem a Markem Gatissem, kteří se z různých důvodů nemohli SDCC účastnit.

pokračování v celém článku

První ukázka ze speciálu

10. července 2015 v 12:46 | Petra
Pro příště si musím hlavně zapamatovat, že 12:15 am je sice hezké, ale my jsme v jiném pásmu. Abych potom nadšeně nešílela a pak si neuvědomil - sakra... ještě hodina. Pro ty z vás, kjteří jsou zmatení - bylo oznámeno, že čtvrt hodiny po půlnoci (britského času!) bude něco zveřejněno. A to něco je první ukázka z speciálu Sherlocka.
Musím tvůrcům poděkovat, že neudělali tu hrůzu jako naposledy. Tentokrát jsme ukázku viděli jen pár minut po těch šťastných z Comic-Conu. A na Tumblr to zase šílelo a musím říct, že mi tohle chybělo. Sherlock fandom má po roce a půl má nové záběry. Sice jenom minuta a půl, ale i to nám stačí ke štěstí. Samozřejmě se objevilo i pár těch, kterým se to prostě nelíbí, ale ty jsem radši ignorovala. Každý máme jiný vkus, ale já si to své nadšení prostě nechtěla zkazit. I když jsem si trochu byla nejistá Sherlockem (kde jsou kudrlinky) a pořád nejsem 100% přesvědčená. Martin mi tam sedí, ale Benedict nějak... ale už se to o hodně vylepšila. Ono je taky velký nezvyk je vidět šťastné *hides in a corner* *cries*
Pod videem ještě najdete promo fotku ze včerejška. Nejsem si úplně jistá, jak to je se Sherlockem a Comic-Conem, ale myslím si, že už možná i zítra bych mohla sepsat nějaký souhrnný článek. Festival Fantazie musí prostě počkat. A ještě jedna věc - speciál bude promítán v kinech po celém světě, což nás asi ale bohužel nemusí zajimat.


image host

Sherlock ve viktoriánském

18. března 2015 v 19:46 | Petra
Epizoda, na kterou se už určitě všichni těšíte, vrátí Sherlocka Holmese a Johna Watsona zpátky v čase do viktoriánské Anglie. Steven Moffat potvrdil to, co už fanoušci sami mohli vidět na fotkách z natáčení. Také prozradil, že už jsou už se speciálem skoro hotovi a je velmi spokojený s výsledkem. Předpokládá se, že bude odvysílán někdy o letošních Vánocích.
"Speciál je samostatný. To, co děláme, a jak to děláme, bychom jinak neudělali, než díky tomuto speciálu. Není to součást těch tří epizod. Takže jsme to museli udělat takhle - těžko to můžeme skrývat - je to viktoriánské. Mark a já jsme to chtěli udělat a musel to být speciál, úplně oddělený od ostatních. Je to ve své vlastní bublině."

Všechno nejlepší, Sherlocku!

6. ledna 2015 v 20:31 | Petra
Na televizních obrazovkách, plátnech kin a v knihách jsme ho viděli jako žádnou jinou postavu. Charisma, inteligence a mnohé další dělají z této komplikované a brilantně napsané postavy jednu z hlavních ikon britské kultury. A vůbec nevadí, že mu už je 161 let. A o kom, že to mluvím? No přeci o jediném detektivovi konzultantovi na světě - Sherlocku Holmesi. Náš milovaný detektiv dnes slaví své pomyslné narozeniny.
Není potřeba vyjmenovávat adaptace, každý z vás určitě má ty své oblíbené. Mohlo by se zdát až neuvěřitelné, jak populární tato postava je i po tolika letech. Ale když se nad tím zamyslíte, není nad tím vlastně nic překvapivého - kdo by si nezamiloval postavu jako Sherlock Holmes. A asi je jasné, že Sherlock s Johnem z našeho podvědomí ještě dlouho nezmizí. Jeho příběhy budou žít navždy...

Krásné narozeniny!


Nová speciální edice Sherlock DVD a Blu-ray

5. září 2014 v 19:37 | Petra
Na pomyslných pultech online obchodu BBC se objevila speciální edice třetí série Sherlocka s dosud neviděným materiálem nebo sada všech tří sérií se spoustou dalších bonusů. Pojďme se na ně postupně podívat:

Sherlock Complete Series 3 SPECIAL EDITION
Kromě tří epizod zatím poslední série + miniepizody Many Happy Returns se budeme mít možnost podívat na:
• 60 minut dlouhý dokument Unlocking Sherlock
• tři 45 minutové dokumenty plné behind-the-scenes záběrů
• audio komentář s Unou Stubbs, Markem Gatissem, Stevenem Moffatem a Sue Vertue
• exkluzivní vymazaná scéna ze třetí série
• zbrusu nové 'outtakes' (nepovedené záběry) z druhé s třetí série
Asi nejvíc zaujaly poslední dva body a to právem - nepovedené záběry a exkluzivní vymazaná scéna z třetí série (bude to scéna z restaurace použitá na promo fotky, Sherlock jak učí Johna tančit nebo gay bar scene?) - co víc si přát?
3. 11. 2014 bude zveřejněna Blu-ray verze za 17,49 liber a 4.11. DVD za 13,99 liber. Speciální edici si samozřejmě už můžete předobjednat v obou verzích.

Sherlock Limited Edition Gift Set (The Complete Seasons 1-3 Blu-ray/DVD Combo)
Tato krásná edice je bohužel pouze pro Ameriku nebo Kanadu. Ale i tak vám tady k tomu něco řeknu. Všechny tři sérii v DVD a Blu-ray verzi zároveň, a co se týče bonusů, tak vystřižená scéna ze třetí série, nepovedené záběry z druhé a třetí, Unlocking Sherlock a audio komentář zůstává. Ještě se k tomu ovšem přidalo:
• BBC Archive rozhovory s Benedictem Cumberbatchem, Martinem Freemanem, Sue Vertue, Markem Gatissem a Stevem Moffatem z doby první série
• 25 minutové bonusy jmeném Sherlock Uncovered, každý k jednomu dílu třetí série
A jako by už toho nebylo málo, spolu s DVD a Blu-ray se v této edici nachází busty Sherlocka a Johna + umělecké sběratelské karty této dvojice.
K prodeji bude od 4. 11. 2014 a za 179,98 dolarů a je možnost si ji předobjednat zde.

Amanda o Mary Morstan a čtvrté sérii

15. srpna 2014 v 18:07 | Petra
Jako první se musím omluvit, že tento blog zeje prázdnotou, ale bohužel se nic moc neděje. Až přijde podzim a s ním The Imitation Game a Hobit - hned se to rozjede. A v lednu započne natáčení speciálu Sherlocka.
V minulé sérii se k obsazení přidala Amanda Abbington v roli Mary Morstan. Pokud jste četli knížky (i když tam to je zmíněno jen tak mimochodem) nebo jste to viděli jinde, tak víte, co se této postavě stane. Asi někoho nepřekvapí, že tohle nemohli v seriálu změnit. Ale v rozhovoru níže Amanda odhalila, kdy se to stane. Nebo to tak aspoň vyznívá.


"No, my všichni vlastně víme, co se stane Mary Morstan. A myslím si, že to pravděpodobně to - je nevyhnutelné. Takže, všichni víme, co se stane. Ale já vím jak.
Jaké bylo číst takový scénář?
Oh, ne, ještě jsem ho nečetla. Ještě nebyl napsán. Jsou v procesu psaní, zatímco mluvíme a, um, všichni se nemůžeme dočkat. Benedict, Martin, všichni jsme nadšení vrátit se k tomu a dělat to znovu."

Sherlock: The Network už je i pro Android

8. srpna 2014 v 12:32 | Petra
Majitelé Androidu jistě potěší zpráva, že aplikace Sherlock: The Network už je ke stažení i pro tento operační systém. A k tomu přídám ještě jendu mnohem lepší zprávu - je to zadarmo, jak pro iOS tak i pro Android. Nevím jak u iOS, ale u Androidu jsou v Obchodu Play zadarmo jen dva případy, ale díky Amazonu jich můžete mít zadarmo šest. Zde najdete instrukce. Ale případů je dohromady deset, takže si asi i tak budeme muset za plnou verzi zaplatit.
Jenom upozoňuji, že aplikace je (nepřekvapivě) opravdu velká, takže si někteří z vás asi před stažením budou muset trochu vyprázdnit mobil. Nicméně - to by bylo asi tak všechno a já už jdu hrát!

Třetí série a móda

19. června 2014 v 11:59 | Petra
PŘEDNASTAVENO
Kostýmy jsou nedílnou součástí Sherlocka - dokážete si ho například představit bez kabátu Belstaff? Já tedy rozhodně ne... :)
Níže si můžete přečíst rozhovor s kostymérkou Sarah Arthur mimo jiné i o již zmíněném kabátu.

O SHERLOCKOVĚ OUTFITU
"Opravdu jsme Sherlocka moc nezměnili, tuhle sérii má nové obleky, ale pořád jsou Spencer Hart. Pořád používáme košile Dolce&Gabbana, protože sedí jeho postavě. Obleky jsou, opět, elegantní a rovné a jeho výšce také sedí. Už to mám v oku od té doby, co jsem to navrhovalo pro první sérii vím, že tento outfit sedí."
O VÝMĚNĚ KABÁTU
"Uvažovali jsme o novém kabátu pro tuto sérii - přemýšlíte o tom, jak dlouho bude něco takového zajímavé - ale je velmi těkžé to změnit, protože to je víceméně Shelrockova součást. Myslím, že celkem máme čtyři. Všechno to jsou originály. V první sérii jsmě měly tři, ale pak nám Benedict ten svůj štědře daroval. Jeden z nich jsme museli upravit, aby seděl - aby nevypadal komicky velký - takže ten Benedict opravdu nemůže nosit. Ale samozřejmě je potřebujeme, protože je hodně kaskadérský kousků a akce. Bohužel je Belstaff, kdo ví proč, nechce dát znova do prodeje - chtěli jsme jich mít víc, než jich máme a snažili jsme se, ale nemůžeme je nikde sehnat. Myslím si, že to vůbec nebyl kabát na masový trh."
O NOVÝCH DETAILECH SHERLOCKA
"Nemyslím si, že si někdo někdy všiml, ale Sherlock nikdy neměl bílou košili, nosil světle modrou a světle šedou, ale nikdy jsme mu nedali bílou. Kvůli barvě obleku jsme se rozhodli, že ho nechceme mít v černobílé. Ale v první epizodě, jsme potřebovali bílou košili kvůli scéně, ve které je číšník. Takže se neustále snažíme přinášet nové prvky, abychom to učinili zajímavější. Později v sérii budou na Benedictovi představeny nové barvy. Začali jsme u 5. listopadu a dostali jsme se až k jarní svatbě a takovým věcem, takže jsme dala dohromady barvy, aby decentně ukázali vývoj série."
O LOVECKÉ ČEPICI
"Jakmile se to objevilo ve scénáři k druhé sérii, měli jsme jich několik a dohodli se na této. Vyhledala jsem si to na internetu a tato byla ze Skotska.... nevzpomínám si od koho. Není to Harris tvíd, ale nějaký tvíd to je. Také jich máme několik - vždycky se ujišťujeme, že jsme pro každý případ zajištění."
O NOVÉM VZHLEDU JOHNA
"Martin Freeman - Watson - se trochu změnil, protože si myslel, že ztratil Sherlocka a potkal Mary. A samozřejmě má knír. Jediná věc, která se na něm změnila, byl nový kabát - snažili jsme se reprezentovat jeho náladu. A samozřejmě, když si to urovná se Sherlockem, vidíme ho znova v jeho starém věrném Haversacku.
O MYCROFTOVI
"Mycroft má mnohem více tradičnější vzhled - je mnohem více formální než Sherlock. A Mark Gatiss se obléká vkusně ve svém vlastním stylu, samozřejmě. Takže jsem našla nějaké originální obleky od Gieves & Hawkes. Ale většina jeho obleků přišla od Crombie. Takže několik obleků a jeho svrchník, což vidíme na začátku, přišli odtamtuď."

Sherlock: Chronicles

10. června 2014 v 18:32 | Petra
Dnes přináším jednu velice příjemnou zprávu - od 23. října 2014 bude na pultech (ehm imaginárních pultech) Amazonu ke koupi nová kniha Sherlock: Chronicles.
Kniha plná dříve neviděného materiálu, včetně rozhovorů se štábem a hereckým obsazením, od vytváření příběhů a scénáře až po obsazení, kostýmy, scény, rekvizity, hudbu a mnohem víc. Každá z epizod všech tří sérií je vzpomenuta těmi, kteří se na jejich vytvoření podíleli. Obsahovat bude více než 500 fotografií, návrhy kostýmů, scény a dalších.
Obálka knihy ještě nebyla zveřejněna, ale už si jí můžete přeobjednat zde za přibližně 750 korun.
Už jsem mamku informovala, protože fotky a hlavně návrhy - to je moje! :) ♥

Ian Mckellen o hraní Sherlocka Holmese

8. května 2014 v 21:16 | Petra
Spojení Sherlocka Holmese a Iana McKellena by mělo minimálně vzbudit zvědavost, pokud ne úplného nadšení (jak je toho u mě).
"Nikdy jsem netoužil po hraní Sherlocka Holmese, ale toto je Sherlock ve velmi zvláštním místě... je mu skoro sto let, v důchodu a už je spíše včelařem než detektivem."
A Slight Trick of Mind, oceňovaný román Mitche Cullinse nám nabízí velmi odlišný pohled na geniálního detektiva. Holmes už neběhá po rušných ulicích Londýna, ale ve svých 93 letech chová včely v Sussexu, o které se stará s mladým synem své hospodyně. John Watson zesnul již před mnoho lety, ale stále se objevuje ve vzpomínkách, stejně jako Mycroft Holmes. Sherlock ztrácí pamět a bez svého Johna si pamatuje jenom zlomky toho, co se stalo.
Znamená to, že vás uvidíme v včelařském oděvu?
"To určitě uvidíte! Bude tam taky hodně ochraných sítí, protože nebudu nikde v blízkosti včel, to vám říkám už teď. Mám pro včely zdravý respekt. Mám rád jejich med a o tom to je."
V příběhu je mladší verze Sherlocka... byly nějaké diskuze o tom, jak se s tím vypořádáte?
"Oh, vážně? No, nikdy nevíte... někdy zavolají Michaela Fassbendera, aby byl mé mladší já a někdy vezmou mě a Patricka Stewarta a po zásahu filmové technologie vypadáme jako naše o dvacet let mladší já, takže kdo ví, co se stane? Ale na druhou stranu, není to drahý film, takže tam nejspíše nebude moc CGI..."
Viděl jste Sherlocka v podání Benedicta Cumberbatche?
"Samozřejmě, samozřejmě! Chtěl jsem se podívat na Martina Freemana jako doktora Watsona. S Benedictem jsem se párkrát potkal. Znal jsem jeho otce, Timothy Carltona, když jsme oba byli poměrně mladí a pamatuji si, jak mi říkal, že jeho pravé jméno je Cumberbatch. 'Ale samozřejmě jsem si ho musel změnit, protože bych nikdy nemohl uspět s takovým příjmením.'"
Pravda, je to mimo mé obvyklé téma, ale na tento film se opravdu hrozně moc těším a prostě jsem o tom musela napsat.

Dnes na ČT 2 The Hounds of Baskerville!

12. dubna 2014 v 19:06 | Petra
Dnes od 22:10 bude na ČT 2 odvysílán druhý díl druhé série, tedy The Hounds of Baskerville. Budu to bohužel dabované, ale pokud jste majiteli satelitu, můžete si Sherlocka přepnout do originálního znění. Titulky najdete na teletextu na stránce 888.

Nové fotky z první a druhé série

25. března 2014 v 18:56 | Petra
Opět se objevilo několik nových fotografií z natáčení Sherlocka. Tentokrát ale pocházejí z první a druhé série. Níže tedy můžete zavzpomínat na první případy Sherlocka a Johna.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Nové fotky z druhé epizody třetí série

23. března 2014 v 20:04 | Petra
Dnes se objevilo pár nových fotografií z epizody The Sign of Three. Nevím, jestli se na nás něco chystá nebo nám prostě jenom chtějí udělat radost, ale hlavní je, že máme zase něco nového. Mohli by nám třeba ukázat nějaké nepovedené záběry, to by nás potěšilo ještě více než fotky, co říkáte? :)

image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Nová fotka z The Sign of Three

17. března 2014 v 15:01 | Petra
V poslední době se bohužel neobjevují žádné novinky, ale aspoň tady máme jednu novou fotku z epizody The Sign of Three. Pořízena byla během rozlučky se svobodou, vidět na ní tedy můžeme Johna a Sherlocka, tedy Martina Freemana a Benedicta Cumberbatche.
v plném rozlišení zde

A teď jsem si uvědomila, že jsem úplně zapomněla napsat na blog - z Blood Mountain nejspíše bohužel sešlo. Ne, že by Ben odstoupil, ten se na to naopak těšil, ale zřejmě mají nějaký problém. Možná nedostatek peněz - kdo ví, ale bohužel to nejspíš nebude.

His Last Vow dnes od 21:00 na AXN!

15. března 2014 v 12:21 | Petra
Dnes bude mít od 21:00 na AXN českou premiéru poslední epizoda třetí série.
V závěrečné epizodě této nové série, napsané Stevem Moffatem, přivádí případ ukradených dopisů Sherlocka Holmese do dlouhého konfliktu s Charlesem Augustem Magnussenem, Napoelona vydírání a jediným člověkem, kterého Sherlock skutečně nesnáší. Ale jak se vypořádat s nepřítelem, který zná slabinu každého důležitého člověka v západním světě?
Pokud vám nevadí dabing, tak si nezapomeňte ve 21:00 zapnout stanici AXN!
The game is never over!

The Sign of Three dnes od 21:00 na AXN

8. března 2014 v 14:57 | Petra
Na AXN dnes pokračuje česká premiéra třetí série Sherlocka. Po díle prvním přichází na řadu The Sign of Three, ve kterém Sherlock čelí své nevětší výzvě vůbec - pronesení projevu jakožto svědek na svatbě Johna a Mary. Ale svatbu provází nebezpečí, a tak Sherlock musí vyřešit případ a zastavit vraha!
Bohužel je tady ale dabing, ve kterém si kdovíproč John se Sherlockem vykají. Hlasy jsou možná lepší, než na České televizi, ale to vykání mi hrozně vadí. Takže já zůstavám u originálu, který nikdy nic nepřekoná. Pokud se ale chcete dívat, tak si ve 21:00 zapněte AXN.
Mimochodem - na slovenských obrazovkách bude epizoda The Sign of Three odvysílána 13.3. na stanici STV 1 (děkuji Phoebe za informaci)

The Empty Hearse dnes od 21:00 na AXN

1. března 2014 v 16:25 | Petra
Většina z vás (nejspíše všichni) třetí sérii již viděla, ale všichni zajisté uznáte, že neuškodí se na ní podívat znova (pokud jste už tak neučinili). A dnes k tomu máte jedinečnou příležitost - od 21:00 na AXN si českou premiéru odbude první díl třetí série, tedy The Empty Hearse.
Otázka, na kterou nikdo nezná odpověď, bude konečně zodpovězena - Sherlock se totiž vrací ve třech zbrusu nových akcí a napětím nabitých epizodách. Jak TO udělal? A jak John Watson přijme návrat nejlepšího přítele, jenž nafingoval vlastní smrt?
Prozatím to jsou samé příjemné zprávy, na řadu ale přichází dabing. Tady si můžete poslechnout, jak to zní. Radši to nebudu moc komentovat, ale...no - mohlo to být horší.
Takže ještě jednou od 21:00 na AXN the game is back on!

Starfury Elementary Convention

10. února 2014 v 16:44 | Petra
Starfury Elementary Convention, který se konal tři dny od 7. do 9. února v Birminghamu, byl pro ty šťastné fanoušky opravdovým zážitkem. Jak je jasně vidět z jejich nadšených tweetů a mnoha fotek, třídenní sjezd plný diskuzí, souteží, ale hlavně - setkání s herci&tvůrci a možnost se s nimi vyfotit nebo získat jejich autogram, si opravdu užili.
Na Twitteru, Tumblr, Instagramu, prostě na všech sociálních sítí najdete hromady fotek Bena s fanoušky - já jsem vybrala čtyři nejlepší ('neutron cream' tričko a cosplayers prostě nemají chybu). Pokud byste chtěli vidět fotek více hledejte pod tagy #elementary nebo #sfelementary. Kromě Benedicta Cumberbatche se conu ještě účastnila Louise Brealey, Lars Mikkelsen, Jonathan Aris (Anderson) a vedoucí výpravy Arwel Wyn Jones.
Ke dvou fotkám se váže ještě krátký, jak to nazvat 'příběh'. Podle jedné z fanynek, která byla u pořízení té fotky Bena s Louise, Ben najednou vběhl dveřmi k Loo, obejmul ji, políbi ji na tvář, prostě blbnul a pózoval (více zde).
A opravdu talentovaná fanynka na fotce číslo 2 prožila opravdu krásný den. Jak si můžete přečíst zde.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host


Protože se nejspíš nedočkáme záznamů ani jedno z Q&A, které se na Elementary Covention konaly, můžete si níže přečíst výběr toho, co jsem posbírala na Twitteru a Tumblr:
Anderson nemá myšlenkový palác, ale kdyby něco takového měl, byla by to nejspíš myšlenková krabička od zápalek. Jonathan Aris
• Natáčení svatby trvalo 5 dnů a Benedict měl tak hrozně práce, že se musel odloučit od ostatních.
• Benedict si myslí, že něco ve stylu 'Khan na ledu' by rozhodně mělo být.
• Benedict na své Q&A přišel pozdě (obdivoval všechny dárky, které dostal). Čekající fanoušky zabavil Lars Mikkelsen žonglováním s jablky.
• Lars řekl, že si se svým bratrem Madsem (hraje Hannibala v seriálu stanice NBC) dávají rady, jak být dobrým psychopatem.
• Lars & Martin hráli během natáčení stolní tenis.
• Jonathan si myslí, že Andersonův 'pressure point' (slabé místo/slabina) by byla Sally Donovan, jeho žena, jeho vousy a zavinění Sherlockovi sebevraždy.
• Plánuje se Sherlock behind-the-scenes kniha.
• Benedict dostal od fanoušků sušenky (nebo něco podobného), ale podělil se o to se všemi, protože je na dietě (kvůli Blood Mountain).
• Kromě Blood Mountain, The Lost City of Z a Hamleta se Ben chystá ještě na nějaký projekt.
• 'Začal jste se už připravovat na Hamleta?' 'Už se na něj připravuji od svých sedmnácti.' A podle všeho Ben školní produkci Hamleta odmítl, protože ještě nebyl připravený.
• Benedict si scénáře tiskne na barevný papír - pomáhá mu to si text zapamatovat.
Tady a tady najdete další dvě skvělé fotky, které jsem teď objevila.
• Benedict miluje práci s dětmi.
• Organizátor všem poděkoval, protože se během tří dnů neobjevil ani jeden problém a všichni fanoušci se chovali mile, inteligentně a velmi slušně. I hercům a tvůrcům se na conu líbilo, takže to určitě nebyla poslední návštěva podobné akce.

Tak to je jenom výběr z toho, co jsem objevila. Na Twitteru a Tumblr toho najdete ještě víc.

Sherlock: Meet the Filmmaker Q&A je již ke stažení

6. února 2014 v 14:50 | Petra
Včera jsem zde psala o Q&A s Benedictem Cumberbatchem, Martinem Freemanem, Amandou Abbington, Stevenem Moffatem a Sue Vertue. Celé Q&A bylo nahráno a už je ke stažení (nebo zhlédnutí) na iTunes. Je to zadarmo, ale musíte mít na iTunes účet a jenom upozorňuji - když se budete registrovat a neustále vás to bude vracet zpátky a blbnout neztrácejte nervy (nám to trvalo hodně dlouho a s tátou jsme u toho nadávali).
No nicméně, třeba vy s tím takovým problém mít nebudete. Sherlock: Meet the Filmmaker na iTunes najdete zde. A pokud by se vám to nezdařilo, jsem si jistá, že se to objeví ke stažení i jinde než na iTunes. Když se to někde objeví, dám vám sem odkaz.

A ta záhádná 'věc' od Sherlockology pokračuje. A já jsem čím dál tím víc zmatená - protože s chybějícími písmeny z dneška to dohromady dává O N E N T I N V a to už nedává smysl. Pokud by to nebyla třeba přesmyčka ON V(AL)ENTIN(E) nebo něco takového.

Ready to be #Sherlocked? [3]

5. února 2014 v 19:05 | Petra
Sherlockology pokračují ve své hře, dnes pro nás mají 'Just playing the game' s chybějícím T a I. A to s písmeny s předchozích dvou fotek dohromady tvoří O N E N T I. Což by mohlo být buď ON ENTI(RE???) nebo ON ENTI...
No, musíme se nechat překvapit.

A teď je na řadě pár rychlých zpráv:
V Oně Dnes byl otištěn rozhovor s Petrou Novotnou, kaskadérkou a cvičitelkou koní, která v náročných scénách dublovala Evangeline Lilly v Hobitovi. A zmiňovala tam i Martina a já jsem to sem prostě musela dát: 'Martin Freeman je skvělý. Z koní byl hodně nervózní, bál se jich, tak jsme mu vybrali hodného.'
A teď k dálší rychlozprávě - v Česku už je je koupi Cluedo Sherlock verze. Pokud tedy máte zbytečných 1130 Kč(+poštovné) a umíte anglicky, neváhejte a kupujte zde.
Možná si pamatujete, jak jsem zde psalo o Sherlock Legu (zde fotka pro připomenutí). Spolu s dalšími pěti Lego projekty se o jejich vstup na pulty obchodů bude rozhodovat. Držme tedy palce!
Už jsme u zprávy poslední - včera se konalo Q&A s Benedictem Cumberbatchem, Martinem Freemanem, Amandou Abbington, Stevenem Moffatem a Sue Vertue. Bylo nahráno, takže se v dohledné době dočkáme záznamu. Do té doby se můžete zde podívat na několik fotek a zde na výběr toho nejlepšího, co tam zaznělo. Až se záznam objeví na internetu, dám vám samozřejmě vědět.

Sherlock: The Network

26. ledna 2014 v 16:10 | Petra
Možná jste už slyšeli o nové hře Sherlock: The Network, díky které se můžete stát členem bezdomovecké sítě Sherlocka Holmese a pomoci mu vyřešit případy.
Než se ale stanete plnohodnotným členem bezdomovecké sítě, musíte si získat Sherlocku důvěru a dokázat, že za něco stojíte. Jakmile se vám to povede, máte tu čest řešit případy s detektivem samotným a pomoci zachránit ty, které miluje. Někdo, kdo je Shelrockovi blízký, je v nebezpečí a detektiv potřebuje vás, abyste mu přinášeli infromace, stopy a zprávy. V každém z deseti případů musíte zanalyzovat své okolí, cestovat po Londýně. Je na vás, abyste přišli na to, která informace je potřebná a jaká ne. Použijte svůj myšlenkový palác k rozebrání a hraní si se stopami, dokud nevyřešíte případ.
Co všechno na nás ve hře čeká? Kromě případů samotných, zpráv od Sherlocka, Johna, Molly a Mycrofta a vašeho myšlenkového paláce je to řada miniher a exkluzivní obsah s Benedictem Cumberbatchem, Martinem Freemanem a Markem Gatissem.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
Teď ale k té nepříjemné zprávě - hru zatímco můžou hrát pouze Angličané (od zítra už i Američani) a pouze majitelé iPadu nebo iPhonu. Ale nemusíme věšet hlavu - mezinárodní dostupnost, a to nejen pro Apple, ale i pro Android se plánuje. Doufejme ale, že to nebude trvat moc dlouho.
Co se týče ceny, stojí Sherlock: The Network necelé tři libry, což je přbližně 90 korun. A to je cena docela přijatelná. A to i vzhledem k tomu, že ti šťastlivci, kteří hru už mají, ji velmi chválí.
Pro více infromací navštivte sherlockthenetwork.com

Sherlock je nejsledovanějším britským drama seriálem desetiletí

22. ledna 2014 v 18:23 | Petra
Bylo oficiálně oznámeno, že se seriál Sherlock stal nejsledovanějším dramatickým seriálem v Británii od roku 2001. A není to vůbec žádným překvapením, když se na třetí sérii v průměru v Británii dívalo 11, 82 milionu lidí, což je skutečně velké číslo. To, jak Sherlock prežil svojí smrti se v Británii chtělo dozvědět neuvěřitelných 12,72 milionu lidí, čímž zastínil divácky úspěšné Call the Midwife nebo epizodu Coronation Street, ve které zemřela jedna z hlavních postav.
"Pracovat na seriálu, který milujeme, je samo o sobě odměna, ale tyto čísla nám vůbec nevadí." řekla producentka Sue Vertue.
Dá se očekávat, že až se jednoho krásného dne Sherlock na televizní obrazovky zase vrátí, budou čísla velmi podobná, možná dokonce vyšší.

Ještě jedna věc - zítra si všichni (povinně! :D) kupte Mladou Frontu Dnes. Protože se v TV magazínu, který u ní ve čtvrtek vychází, objeví Benedict Cumberbatch. A vypadá to na velký člínek, možná se dostane i na titulku.
"V Británii skončila dlouho očekávaná třetí řada seriálu Sherlock. Proč miliony lidí tolik fascinuje herec Benedict Cumberbatch?"

Sherlock Q&A v Americe

21. ledna 2014 v 17:37 | Petra
Včera se v kalifornském městě Pasadena konalo Q&A s herci a tvůrci Sherlocka. Konkrétně se jednalo o Amandu Abbington, Benedicta Cumberbatche, Stevena Moffata a Sue Vertue.
Čtvrtá série se stále chystá a žádné oficiální datum začátku natáčení ještě není. Moffat nám ale nechce nic prozradit: "Pokud nás něco dobrého napadne, pak je všechno možné. Ale budeme se vás z celého srdce snažit překvapit kombinací lží a klamání. Takže bychom vám nikdy neřekli, co chystáme. Takže nikdy nevíte. Mějte oči natsražené. To k tomu řeknu."
"Benedict a Martin oba potvrdili pátou sérii. To bylo úžasné."
"Měl jsem velkou pásmovou nemoc. Nevěděl jsem, co dělám." dodal Benedict.
Někteří z vás by určitě rádi zase viděli Irene Adler a i to je možné. Steven řekl, že pokud by měli dobrý nápad, nebránili by se tomu. A k další ženské postavě Mary Morstan, kterou si zahrála Amanda Abbington (podle Benedicta naše prvotní fanynka). V knížkách Mary umírá a přítomné zajímalo, jestli nás to ve čtvrté sérii nečeká. "Mary tam určitě je. Nedáme ji prostě pryč. Co by to bylo za začátek čtvrté série: 'Kde je Mary? Mrtvá!'"
Otázky se rozhodně netýkaly jenom Sherlocka. Jeden z novinářů se například zeptal, jestli rodiče někdy vedli Benedicta k herectví. Benedict řekl, že ho k tomu nevedli, původně chtěl být právním zástupcem. Velkým štěstím je, že si to nakonec rozmyslel a začal se věnovat herectví.
Mluvilo se o opravdu hodně věcech a pokud byste si toho chtěli přečíst ještě více, podívejte se na collider.com a hitfix.com.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
Mimochodem společné fotky Rober Downey Jr a Benedicta se objevily v HQ kvalitě a podívat se na ně můžete zde.

Výběr toho nejlepšího z BFI Q&A

17. ledna 2014 v 17:10 | Petra
Jistě si všichni pamatuje Q&A, které se konalo 15. prosince po prvním promítání The Empty Hearse. A jak BFI slibovalo - ve dvou videích níže naleznete výběr toho nejlepšího.
Ještě jsem to neviděla celé, ale i podle toho mála, co jsem viděla, vám určitě doporučuji se na to podívat. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Steven Moffat, Mark Gatiss, Sue Vertue a režisér Jeremy Lovering prozradí mnoho vtipných a zajímavých informací.


 
 

Reklama

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter