Other SH

Ohlédnutí za třetí sérií

13. ledna 2014 v 15:24 | Petra
Na 12 dní jsme byli mimo hiatus, ale bohužel těch krásných dvanáct dnů už uběhlo a na nás zase čeká čekání na další sérii. Jak někdo napsal na Tumblr - většina seriálů má na chvíli pauzu, Sherlock ale chvíli běží a pak je zase zpátky pauza.

V tomto článku bych se chtěla ohlédnout za třetí sérii, která byla překvapivá, šokující, ale úžasná a brilantní stejně jako ty předchozí. Ti z vás, kteří ji ještě neviděli, by neměli pokračovat ve čtení, protože spoilerům se nejspíš nevyhnu (opravdu jsem se jim nevyhla).
Video níže je vůbec první trailer na třetí sérii, který jsme dostali. Pamatujete si, jak nadšení jsme z toho byli?

The Four Seasons - December, 1963 (Oh, What a Night)
Jako první začnu u hereckého a tvůrčího týmu, kterému patří velká poklona. Děkuji všem kameramanům, režisérům, střihačům, kostymérkám, skladatelům, maskérům, designérům, zvukařům, producentům, dublérům, komparzistům, VŠEM. Jistě jste si všimli, že jsem vynechala dvě velmi podstatné části týmu, a to herce a scénáristy. U nich se na chvíli zastavím.

Začněme scénáristy: Markem Gatissem, Stevenem Moffatem a Stephenem Thompsonem. Stejně jako v minulých sériích, tak i v této ukázali, že patří k těm nejlepším televizním scénáristům vůbec. Dokázali nás rozbrečet, rozesmát a šokovat. A to všechny klidně i ve dvou minutách. Například nechápu, jak jsou schopni napsat ty dedukce. Já bych toho nebyla schopná, musí to být neuvěřitelně těžké. A nejen dedukce. Všechny ty postavy, které nejsou jen černé nebo bílé, ale mají i odstíny šedé (a není jich 50). Případy, které dávají smysl, jsou reálné, ale zároveň překvapivé. Klobouk dolů.

Jak jsem před chvíli psala - je těžké napsat dedukce, ale zapamatovat si je, přeříkat je rychlostí blesku a u toho ještě hrát, to je taky těžký úkol. Úkol, který brilantně zvládá Benedict Cumberbatch. Už od Study in Pink nás Benedict svým charismatem oslňuje a dokazuje, že skutečně je Sherlock Holmes. Postava jako Sherlock na hraní není jednoduchá, v tom se mnou budete jistě všichni souhlasit. A určitě souhlasíte i v tom, že by se pro tuto roli nenašel nikdo lepší než Benedict. Rozumí této na první pohled kruté, arogantní a bezcitné postavě. Ale pro ty, kteří Sherlocka znají je to zranitelný i citlivý člověk, který udělá vše pro záchranu svým přátel. Ve třetí sérii prošel Sherlock obrovským vývojem a Benedict nám opět ukázal, že je Pan herec. Je jako… chameleon. V divadle, televizi nebo v kině nevidím Benedicta, ale Khana, Monstrum, Šmaka, Christophera Tietjense, Hawkinga nebo Sherlocka. Je schopný snad úplně všeho a myslím si, že se od něj ještě máme opravdu na co těšit.
Co by ale dělal Sherlock bez Johna? Věděli jste, že se o roli Watsona ucházel i Matt Smith? Bylo to samozřejmě ještě předtím, než dostal roli Doctora. Ale dokážete si představit v roli bývalého armádního doktora někoho jiného než Martina Freemana? Já tedy ne. Kromě Martinova komediálního umu, perfektně zvládá i vážné situace. V jedné z recenzí někdo psal, že v His Last Vow Martin předvádí svůj nejlepší výkon v roli Johna. A hlavně v této epizodě je vidět, že Martin nemusí ani nic říkat a jeho pohled a řeč těla to všechno ukáže (Hlavně ve scéně, kde si Mary myslí, že mluví jen se Sherlockem, ale John je tam taky. A poprvé slyší, co je Mary zač.). U Benedicta jsem psala, že tato série pro něj musela být extra těžká na hraní, to samé ale platí i pro Martina. Jeden příklad za všechny - znovusetkání. V Johnově tváři se během chvíle promítlo několik emocí. Začalo to šokem, dojetím a postupně stoupal vztek a skončilo to - no, to všichni víte).
Ale samozřejmě není tady jenom Martin a Benedict. Louise Brealey jako Molly Hooper. Rupert Graves jako Greg Lestrade. Una Stubbs jako Martha Louise Hudson. Mark Gatiss jako Mycroft. Andrew Scott jako Jim Moriarty. Amanda Abbington jako Mary Morstan. O každém z nich bych mohla mluvit více, ale to by bylo opravdu na dlouho.

Všichni jistě víte, že původně měly být díly pouze hodinové. Důkazem toho je pilot (na ten se určitě podívejte). Ale jsem opravdu ráda, že se z hodiny nakonec stala hodina a půl. Při představě, jak jiné by to muselo být. O co všechno bychom přišli. To by byla opravdu škoda.
Nikdy nepotěšíte všechny. Tahle série byla možná trochu jinám než ty předchozí, ale na druhou stranu jinak by to ani nešlo (a já jsem zas tak velký rozdíl nepostřehla). Někomu se nelíbí, že vlastně nevíme, jak to ten Sherlock přežil (Já si myslím, že to vymysleli skvěle - kdyby stoprocentně řekli: ano, takhle to bylo, tak by se ozývaly názory jako 'To je blbost. Takhle by to bylo lepší.'. Tímto způsobem nevyvrátili žádnou z těch úžasných teorií, které se během dvouleté pauzy objevily.). V druhé epizodě se případ objevil až někdy od poloviny, ale pak stál za to. The Sign of Three je moje nejoblíbenější epizoda (sesadila z pomyslného trůnu The Great Game). Když si představím, že Martin a Ben během natáčení té rozlučky se svobodou nebyli opilí, tak mě napadá jediné - chci vidět nepovedené záběry! A pak je tady His Last Vow. I když jsem četla mnohem více negativních ohlasů, než u předcházejících epizod, stojím si za tím, že to je skvělá epizoda. S Mary to podle mě ještě není všechno vyřešené. A vážně si myslím, že Moriarty není zpátky.

Čím víc o těch epizodách přemýšlím, tím víc je zbožňuji. Když skončily, byla jsem v šoku, ale poté co jsem šílela na Tumblr (které na chvíli spadlo) a konečně jsem si lehla do postele, mi před očima začaly létat jednotlivé scény. A mohla jsem se jakkoliv snažit na to nemyslet a spát, ale nešlo to. A to je další pozoruhodná věc na tomto seriálu. Nutí vás přemýšlet. A tohle přesně chci od dobrého filmu, seriálu, knížky nebo představení. Ne že to skončí a já si řeknu 'Hmm, to bylo dobré' a už o tom nepřemýšlím. Ne. Chci, aby mi to vlezlo do hlavy. A to se Sherlockovi rozhodně daří (občas to má nevýhody - zvláště ve škole se někdy nejsem schopná soustředit).

A už se blížím ke konci. Mohla bych tady mluvit ještě mnohem mnohem déle, ale komu by se to chtělo číst. Ještě jedna zajímavá věc mě napadla - Harry Potter napadl JK Rowling ve vlaku. A Stevem s Markem na nápad převedení Sherlocka do moderní doby také přišli ve vlaku. Na těch anglických vlacích něco bude… Nicméně pro mě to bylo poprvé, co jsem sledovala nové epizody před live streamu. A teď je před námi další čekání, tentokrát to možná bude kratší. A já se na to čekání těším. Přijdou fanouškovské dedukce, postřehy, rozebírání a samozřejmě i ty šílenosti, vytvořené hodně pozdě v noci nebo velmi brzo ráno. Fandom je opravdu úžasný.
Takže děkuji vám všem, kteří komentujete a navštěvujete tento blog a doufám, že i když zase čekáme, budete sem chodit dále. Musím se pochválit (hehe) - ten nápad s tou diskuzí se mi povedl. Stále se ještě do ní můžete zapojit. Tam si můžete zvesela spoilerovat!

Takže děkuji celému hereckému a tvůrčímu týmu Sherlocka a vám fanouškům!

Nové fotky a klipy z His Last Vow

11. ledna 2014 v 14:54 | Petra
Již zítra na nás čeká třetí epizoda třetí série a objevily se nové fotografie a tři klipy. Na klipy se můžete podívat zde, zde a zde. A níže se podívejte na 9 HQ fotek, na kterých můžete vidět Sherlocka, Johna, Charlese Augustuse Magnussena a Lady Smallwood.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host
A určitě ještě navštivte tuto adresu, kde se nejen projdete po 221B Baker Street, ale od Arwela Wyna Jonese se dozvíte i několik zajímavostí. Například, že mezi notovými zápisy se našel i jeden z Doctora Who.

EDIT:Nové promotional fotografie z His Last Vow

8. ledna 2014 v 19:43 | Petra
Objevilo se pět (edit 9) promotional fotografií k poslednímu dílu třetí série - His Last Vow. Vidět na nich můžete Benedicta Cumberbatche, Martina Freemana, Larse Mikkelsona a Lindsay Duncan. Lars hraje novou zápornou postavu Charlese Augustuse Magnussena a Lindsay Lady Elizabeth Smallwood (herečku jste ale mohli vidět například v Merlinovi nebo v Doctorovi Who).
His Last Vow bude odvysílána 12. 1. na BBC 1 od 21:30 našeho času.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host

A pozor - programový ředitel ČT Milan Fridrich na svém Facebooku ohlásil, že třetí série Sherlocka bude na ČT 2 odvysílána v polovině května.

Amanda a Martin o společné práci na Sherlockovi

8. ledna 2014 v 15:54 | Petra
Úplně jsem zapomněla nahrát na blog video, které BBC zveřejnila na svých stránkách krátce po odvysílání druhé epizody třetí série. Není žádným spoilerem (doufám), že druhá epizoda, pojmenovaná The Sign of Three, se odehrávala hlavně na svatbě Mary a Johna. V tomto videu si můžete poslechnout Benedicta Cumberbatche, Martina Freemana a Amandu Abbingon, kteří diskutují o vztahu Sherlock/Mary/John a Martin s Amanda také mluví o tom, jaké to bylo společně pracovat na Sherlockovi.

Trailer k His Last Vow

6. ledna 2014 v 15:05 | Petra
V neděli od 21:30 našeho času na nás čeká poslední epizoda třetí série pojmenovaná His Last Vow. Autorem scénáře je Steven Moffat a režie se ujal Nick Hurran. Ti, kteří viděli včerejší epizodu, už vědí, co to 'His Last Vow' znamená a níže se ještě můžete podívat na nový trailer.
"V závěrečné epizodě této nové série, napsané Stevem Moffatem, přivádí případ ukradených dopisů Sherlocka Holmese do dlouhého konfliktu s Charlesem Augustem Magnussenem, Napoelona vydírání a jediným člověkem, kterého skutečně nesnáší. Ale jak se vypořádat s nepřítelem, který zná slabinu každého důležitého člověka v západním světě?"
Mimochodem na Johnově blogu je několik nových článků. Samozřejmě je budu postupně překládat.
A jelikož už bohužel skončily prázdniny, chtěla bych všem školou povinným popřát hodně štěstí a těm, co už dostudovali hodně úspěchů v práci.
Úplně jsem zapomněla - dnes slaví své 160. narozeniny Sherlock Holmes. Tak přeji všechno nejlepší!

Zítra od 21:30 na BBC1 The Sign of Three!

4. ledna 2014 v 18:45 | Petra
Ještě jsme se ani nevzpamatovali z The Empty Hearse a už zítra na nás čeká další epizoda. Píši už dneska, abych vás všechny upozornila (stejně jako to je vidět pod záhlavím) - The Sign of Four a His Last Vow budou odvysílány o půl hodinu dříve než epizoda první - tedy od 21:30 našeho času.
"Sherlock čelí své vůbec největší výzvě - pronesení projevu jakožto svěděk na Johnově svatbě! Ale všechno není tak, jak se na první pohled zdá. Smrtelné nebezpečí provází celý obřad - a někdo by to nemusel stihnout na první tanec šťastné dvojice. Sherlock musí poděkovat družičkám, vyřešit případ a zastavit vraha!"
Někteří měli už to štěstí a epizodu viděli. A Sherlockology, The Baker Street Babes, Cumberbatchweb a Digital Spy se poděli o spoiler-free recenzi. Opravdu to nejsou žádné spoilery, spíše takové nalákání, ale pokud by to někdo z vás přeci jen nechtěl vidět, dávám to až do celého článku.

Diskuze

1. ledna 2014 v 0:01 | Petra
Jako první bych vám chtěla popřát krásný rok 2014. Ať je ještě úspěšnější než ten minulý. A to rok 2013 stál opravdu za to - natáčení třetí série, skvělé filmy s Benedictem a Martinem a celá řada dalších úžasných událostí. Rok 2014 pro nás začíná opravdu skvostně, a to třetí sérií (nezapomeňte - 1.1. 2014 od 22:00 našeho času na BBC 1). Ještě jednou vám tedy přeji úspěšný rok 2014, plný štěstí, zdravý a pohody, ale hlavně - ať vám funguje live stream!
A až poslední minuty The Empty Hearse (a i následujících dvou epizod) uběhnou, budu velmi ráda, pokud se zapojíte do této diskuze. Psát můžete víceméně cokoliv - co se vám libílo a nelíbilo (pokud něco takového vůbec bude), vaše poznatky nebo dokonce dedukce. Myslím si, že žádná pravidla snad ani nejsou potřeba, snad jenom:
• mluvme slušně vážení
• pokud nesouhlasíte s názorem někoho jiného, neshazujte ho, ale (slušně) napiště důvody, proč s ním nesouhlasíte - to ale myslím si je jasné
• Vstup na vlastní nebezpečí! A to nejen co se týče ehm.. fanouškovských výlevů a nadšení (i když to je snad vůbec to nejlepší), ale i spoilerů. Upřímně řečeno - v tomto článku vlastně nic jiného než spoilery nebude.
A právě proto bych chtěla požádat, abyste spoilery psali pouze v tomto článku, protože někdo třeba čeká na titulky a nechceme mu to zkazit. Samozřejmě až bude třetí série za námi a všichni to už uvidí, můžete si psát spoilery i do ostatních článku. Viděla bych, že tak týden po His Last Vow změním design - téma třetí série.

Už dost povídání - čekání na třetí sérii je u konce. Už za několik hodin se dozvíme, jak přesné byly naše teorie o Sherlockově pádu. Jestli John Sherlocka praští nebo ne. Co se to sakra stalo s Andersonem? Něco končí, ale něco nového naopak začíná. Nové postavy a vývoj nejen jich, ale i postav nám již velmi dobře známých. Nové vtipy. Nové ale i staré lokace. Nová hudba. Nové kinematografické krásy, které nám budou brát dech. Nové scény. Nové epizody. Nová série.

Pozor, pozor! Po kliknutí na celý článek vstupujete do světa spoilerů! Bavte se!

Už jen dva dny do The Empty Hearse!

30. prosince 2013 v 12:39 | Petra
Ani se tomu nechce uvěřit - už jen dva dny do první dílu třetí série! U každého z vás určitě s každým dnem stoupá nadšení a mám takový pocit, že Tumblr pravděpodobně vybuchne. Ale musím říct, že tohle je jedna z těch chvíli, které na fandomu zbožňuji ze všeho nejvíc. To stoupající nadšení. A jakmile epizoda skončí začnou diskuze, rozebírání scén, orvní animace a edity, nejspíš si to dokážete představit.
Zde najdete seznam livestreamů, vysílacích časů a dalších důležitých informací. Edna na Facebooku založila událost 'V lednu koukám na Sherlocka', takže pokud máte Facebook neváhejte a přidejte se zde.
Napadlo mě, že bych i tady na blogu mohla založit diskuzi - jeden článek, ve kterém bychom mohli v komentářích probírat, analyzovat, prostě rozebírat cokoliv nás napadne. Do komentářů můžete napsat, zda-li jste pro nebo ne.

Quotes #2

28. prosince 2013 v 13:12 | Petra
První část 'Quotes' už tady byla a jak jsem slibovala, přichází i část druhá. Zatímco první část byla zaměřená na postavy a příběh samotný, zatímco tato část by měla nabízet pohled za kameru. Pokud by někdo přál přečíst část minulou, najdete ji zde.
A chtěla bych se omluvit za možnou nesrozumitelnost, některé slova v češtině zní prostě divně. Například slovo 'chemistry' tedy chemie (nemyslím tím chemii jako vědu) to v češtině zní hrozně, ale jinak se to snad ani přeložit nedá (slovník ještě navrhuje vzájemná přitažlivost, ale to snad už radši ta chemie). Nicméně ať už to pojmenuji chemie, vzájemná přitažlivost, chemistry nebo jakkoliv jinak, všichni určitě víte, co je tím myšleno.

"Benedict je jakýsi krásný, exotický tvor. Nikdy nebude hrát obyčejné muže, protože by nemohl. Takový není, ale bude vyprávět příběhy velkých mužů.
Zatímco si myslím, že Martin Freeman je ten pravý opak: činí obyčejné lidi fascinujícími. Nachází krásu jenom v tom být obyčejný, a to je neuvěřitelný, mimořádný dar. Může vyprávět příběhy našich životů a udělat je fascinující." - Steven Moffat
více v celém článku

Nové fotografie ze třetí série!

27. prosince 2013 v 11:27 | Petra
The Empty Hearse na televizních obrazovkách bude již za pět dní, a aby se nám to čekání zkrátilo, jsme pravidelně zásobeni novinkami. Dnes to je devět (EDIT: deset) fotografií ze třetí série (hlavně z druhého dílu jménem The Sign of Four) a jedna promo fotka Amandy Abbington, která hraje Mary Morstan.
Ta žena na čtvrté fotce je Alice Lowe, která si ve třetí sérii zahraje postavu jménem Tessa. A na předposlední fotce můžeme vidět novou zápornou postavu Charlese Augustuse Magnussena, kterého ztvárnil Lars Mikkelsen.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Ukázky ze soundtracku ke třetí sérii

26. prosince 2013 v 12:09 | Petra

Hudba - jedna z mnoha úžasných věcí na Sherlockovi. V předcházejících dvou sériích ukázali skladatelé David Arnold a Michael Price ze svého hudebního umění jen to nejlepší a vypadá to, že třetí série v tom bude pokračovat. Objevily se totiž ukázky ze soundtracku pro všechny tři díly třetí série. Ve skladbách jsou slyšet ty typické 'sherlockovské' melodie, ale zaslechnout můžeme i několik překvapivých, u kterých můžeme jenom hádat, ve které scéně by mohli být.
Všech 22 skladeb (ta 23 je otevírací sekvence, která byla slyšet i v předchozích sériích) si můžete poslechnout i stáhnout zde.

A to ještě není psoeldní novinka k Sherlockovi. BBC zveřejnila nový klip z The Empty Hearse a hádejte, kdo je zpátky (tedy kromě Sherlocka)? Anthea, asistentka Mycrofta, kterou si určitě pamatujete z prvního dílu.
Mimochodem to poslední slovo, které říká Sherlock není 'blood' tedy krev, ale 'blud' - slangový výraz používaný hlavně ve Velké Británii, znamenající bratr, ale nemusí to být skutečný bratr, spíše se používá mezi přáteli.
Klip, pojmenovaný Welcome back Mr. Holmes (Vítejte zpátky pane Holmesi), si můžete pustit zde.

Nové fotky a záběry ze třetí série!

25. prosince 2013 v 13:46 | Petra
Doufám, že jste si včerejší Štědrý den užili a pod stromečkem jste našli vše, co jste si přáli (moji rodiče a sestra se asi zbláznili - jeden dárek krásnější než druhý, i nějaké ty fandomovské se našly). A také jste se určitě nezapomněli podívat na Sherlock miniepizodu, které je prostě úžasná. Zde Many Happy Returns můžete zhlédnout s českými titulky.
V minulém článku jsem se zde zmiňovala o Unlocking Sherlock. Pokud se vám to na PBS nepodařilo zprovoznit, zde to najdete s anglickými titulky.
Teď na chvíli odskočím od Sherlocka a zaměřím se na Benedicta. A to konkrétně na film The Imitation Game, ve kterém hraje hlavní roli Alana Turinga. Objevila první fotografie, kterou si můžete prohlédnout zde.
A teď už zase zpátky k Sherlockovi, ke kterému se toho v posledních dnech objevuje opravdu hodně. V magazínu Radio Times je o seriálu článek a u něj je například i fotografie ze svatby Mary a Johna!
image host image host image host image host image host image host
A na závěr asi to nejlepší - nové záběry. Na Amazonu se totiž objevil jakási ochutnávka na DVD právě ke třetí série. A kromě rozhovorů s tvůrci a herci je tam i několik nových záběrů. Například si můžete všimnout, že Sherlock hraje Johnovi a Mary na jejich svatbě na housle. Pokud byste to nestihli zaregistrovat v traileru, v této animaci je Sherlock v levém horním rohu vidět.

Vše, co by se v následujících dnech mohlo hodit

23. prosince 2013 v 12:37 | Petra
Třetí série Sherlocka už klepe na dveře (jenom 9 dní!) a miniepizoda bude na iPlayeru již zítra. Takže jsem se rozhodla udělat přehled vysílacích časů, live streamů a dalších důležitých informací pro nadcházející dny.

"Série zdánlivě nesouvisících zločinů se táhne z Tibetu do Indie až Německa. Sherlock Holmes byl pryč po dva roky, ale někdo stále ještě není plně přesvědčen, že je mrtev..."
PREMIÉRA:
iPlayer: úterý 24.12. 2013 od 15:00 našeho času
odkaz zde
"Dva roky po zničujících událostech 'The Reichenbach Fall' se John se svým životem posunul. Otevírají se nové obzory a také se objevuje nová láska. Ale, když je Londýn pod hrozbou devastujícího teroristického útoku, je Sherlock připraven Johnovi uvěřit a předvede svoje vzkříšení teatrálním způsobem, který se k němu tak hodí. Jestli si ale Sherlock myslí, že všechno bude tak, jak to bylo před jeho odchodem, čeká na něj velké překvapení..."
PREMIÉRA:
BBC 1: středa 1.1. 2014 od 22:00 našeho času
"Sherlock čelí své vůbec největší výzvě - pronesení projevu jakožto svěděk na Johnově svatbě! Ale všechno není tak, jak se na první pohled zdá. Smrtelné nebezpečí provází celý obřad - a někdo by to nemusel stihnout na první tanec šťastné dvojice. Sherlock musí poděkovat družičkám, vyřešit případ a zastavit vraha!"
PREMIÉRA:
BBC 1: neděle 5.1. 2014 od 21:30 našeho času
"V závěrečné epizodě této nové série, napsané Stevem Moffatem, přivádí případ ukradených dopisů Sherlocka Holmese do dlouhého konfliktu s Charlesem Augustem Milvertonem, Napoelona vydírání a jediným člověkem, kterého skutečně nesnáší.
Ale jak se vypořádat s nepřítelem, který zná slabinu každého důležitého člověka v západním světě?"
PREMIÉRA:
BBC 1: neděle 12.1. 2014 od 21:30 našeho času
pokračování v celém článku

Miniepizoda Many Happy Returns

21. prosince 2013 v 22:51 | Petra
Kdybyste teď viděli můj obličej, mohli byste zahlédnout výraz naštvání (asi takový). Stalo se bohužel to, čeho jsem se trochu obávala - Red Button nefunguje v České republice. A co se bude vysílat na tomto mediálním serveru BBC? - Sherlock miniepizoda, která nese název Many Happy Returns. Ani to, že bude dostupná na iPlayeru BBC nás nijak neuklidní - jak známo, ten funguje pouze v Británii. Takže nám nezbývá než doufat, že to nějaká hodná to osoba to nahraje a dá to na Youtube, či někam jinam. Pokud by se něco takového stalo, určitě vás zde budu informovat.

BBc také uveřejnila novou fotografii, na které můžeme vidět Johna Watsona v podání Martina Freemana. Jestli má tato fotka něco společného s minepizodou, o tom můžeme pouze spekulovat.

EDIT:
Objevily se nové informace ohledně této miniepizody - bude trvat sedm minut a poprvé bude ke zhlédnutí od 24.12. 14:00 (u nás 15:00) na iPlayeru. Celosvětová dostupnost je neznámá, stejně jako herecké obsazení, autor scénáře a režisér.
"Série zdánlivě nesouvisících zločinů se táhne z Tibetu do Indie až Německa. Sherlock Holmes byl pryč po dva roky, ale někdo stále ještě není plně přesvědčen, že je mrtev..."
EDIT #2
Přináším dobrou zprávu - zde (pod bodem č. 3 iPlayer) - najdete návody, jak dosáhnout toho, že iPlayer bude fungovat i na vašem počítači.

Nový trailer!

20. prosince 2013 v 18:17 | Petra
Ano, čtete dobře. Na internetu se objevil nový trailer ke třetí sérii Sherlocka, ale pozor obsahuje spoilery. A to veliké. Já jsem ho neviděla, snažím se odolat (přece vydržím dvanáct dní!), ale podle mojí sestry a lidí na Tumblr jsou ty spoilery poměrně velké, takže je jen na vás, zda-li se na to podíváte nebo ne. A pokud přemítáte, tady máte nespoileroidně napsáno to, co uvidíte:
• znovusetkání (podle sestry uslyšíte první věc, kterou Sherlock Johnovi řekl, Johnova reakce tam prý moc není a Mary se tam objeví také)
• kde Sherlock během těch dvou let byl (víceméně)
• kolik toho věděl Mycroft
Takže ještě jednou opakuji - uvažte, zda-li to chcete vidět nebo ne. Pokud ne, tak vám přeji, co nejvíce sebeovládání (já s tím tady bojuji také). A pokud se na to chcete podívat, klikněte sem. (video už není dostupné). Ty, co trailer zhlédnout bych chtěla poprosit, aby v komentářích nespoilerovali. Děkuji.
Také by se dalo polemizovat o tom, jestli BBC chtěla, aby se tohle dostalo ven. Pokud by to bylo oficiální, proč by se to neobjevilo na jejich stránce?
Ještě jednou upozorňuji - dobře si to rozmyslete!

A pro ty, ve kterých přemáhá touha zmáčknout 'Play', ale ještě stále odolávají, mám něco jiného. Amanda Abbington a Martin Freeman byli hosty The One Show a záznam si můžete pustit zde. A opravdu vám to doporučuji, je to opravdu skvělý rozhovor.

A jak jste si nejspíš všimli, odkazy se neotvírají v novém okně, ale mně to prostě nejde na logu nastavit. Stejně jako obrázky musím nahrávat složitě a video se na blog taky nechce dát. Doufám, že se to brzy vrátí do normálu.

Quotes #1

14. prosince 2013 v 3:45 | Petra
V dnešním speciálním článku jsem vybrala několik citátů a výroků od tvůrců a herců ze Sherlocka. Jak můžete vidět, jedná se o část první, ta druhé přijde někdy během Vánoc. Nerozdělila jsem to úplně jak mě napadlo, mělo by to dávat aspoň trochu smysl. V první části je to hlavně o postavách a příběhů samotném, než o historkách z natáčení. Těch se dočkáte v druhé části.
Nebudu dále zdržovat, ale ještě bych se chtěla omluvit za možnou nesrizumitelnost, ale některé věci se tak hrozně špatně překládají. Hodně často se mi stává, že vím, co to znamená, ale nedokážu to nějak smysluplně napsat česky.

"Příběh Sherlocka Holmese je na první pohled o dedukci, ale ve skutečnosti je to příběh o dvou skvělých mužích, kteří se navzájem zachraňují - ztracený, unavený válečný hrdina a muž, který by mohl skončit pácháním vražd místo jejich šetřením. Setkají se. Stanou se touto perfektní dvojicí. Stanou se tím nejlepším přátelstvím na světě a stanou se hrdiny. Právě proto je milujeme, ne jenom samotného Sherlocka. Nikdo nemůže milovat jenom jeho, ale Sherlock Holmes a Dr. Watson - nejlepší přátelství vůbec." - Steven Moffat
více v celém článku

Nový trailer a další záběry z The Empty Hearse

9. prosince 2013 v 17:28 | Petra
BBC si pro nás připravila opravdouvou lahůdku - nejenom, že se objevil nový minutový trailer, ale také několik klipů a krátkých rozhovorů!
Nezajímá mě, jak si to udělal, chci vědět proč.
Jak jsem psala již v úvodu, kromě traileru a dosud nezvěřejněných záběrů z epizody The Empty Hearse, která bude mít premiéru 1. ledna od 22:00 našeho času, se také objevily krátké rozhovory s Stevem Moffatem, Markem Gatissem, Martinem Freemanem a Benedictem Cumberbatchem.
Videí je opravdu hodně, takže je nebudu všechny dávat na blog, rozhodně si je ale pusťte zde.

BBC je na nás nějak podezřele moc hodná (ona nám to vynahradí). Ale snad ani není potřeba psát, jak nadšená z toho jsem! Už aby to tady bylo!

A Few Pictures...

8. prosince 2013 v 16:07 | Petra
Na Johnově blogu se objevil nový update! Jak psal v tom minulém: "...Ale je také důležité nezapomínat na minulost. A já jsem našel několik fotek a několik článků, které jsme nikdy nedopsal, takže během několika dalších týdnů to budu dělat. Vzpomínat na minulost...", tak se skutečně stalo.

Díky fotkám to je docela dlouhé, takže překlad nového článku na Johnově blogu si můžete přečíst v celém článku.

Synopse k The Sign of Three a nové fotografie

7. prosince 2013 v 18:26 | Petra
Jako první bych chtěla upozornit, že blog opět blbne. Doufám, že se už to konečně vyřeší.
Teď už ale k novinkám - objevily se další fotografie ze třetí série Sherlocka a také synopse k druhému dílu, který nese název The Sign of Three (Podpis tří):
"Sherlock čelí své vůbec největší výzvě - pronesení projevu jakožto svěděk na Johnově svatbě! Ale všechno není tak, jak se na první pohled zdá. Smrtelné nebezpečí provází celý obřad - a někdo by to nemusel stihnout na první tanec šťatsné dvojice. Sherlock musí poděkovat družičkám, vyřešit případ a zastavit vraha!"
Ještě připomínám, že druhá epizoda bude mít premiéru 5. ledna od 22:00 našeho času na BBC 1.
A také se objevily další nové fotografie a některé předtím již viděné ve větší kvalitě.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
V nejnovějším vydání Radio Times je rozhovor s Benedictem Cumberbatchem, kterého nevypozdovídal některý z reportér§ tohoto magazínu, ale rovnou Steven Moffat! Naštěstí máme k dispozici scany, které si můžete prohlédnout níže.
image host image host image host image host image host
Až budu mít čas, tak rozhovot určitě přeložím :)

Také jsem slibovala článěk o talkshow Jimmyho Kimmela, kde byl Benedict hostem, ale vzhledem k prblémům na blogu, vám sem dám odkazy rovnou.

A to už je pro dnešek opravdu všechno, teď jenom budu doufat, že se to zobrazí!

Nové fotografie a záběry ze třetí série!

5. prosince 2013 v 17:04 | Petra
Není to tak dlouho, co jsem zde napsala, že se neobjevuje moc novinek. To se ale v těchto dnech rapidně mění. Hobit bude již brzy v kinech, do Sherlocka zbývá už jenom 27 dní. A to všechno sebou přináší nové a nové věci (ne, že by si někdo stěžoval).
Dnešní článek se Hobita týkat nebude, ale objevil se nový videoblog, který rozhodně stojí za zhlédnutí. A Benedict byl hostem v talkshow Jimmyho Kimmela, ale o tom článek až zítra. Dnešek patří Sherlockovi.
A to z opravdu dobrého důvodu - objevilo se 31 nových fotografií (+ dvě předtím již viděné ve větší kvalitě) a nové záběry ze třetí série, která se začne na BBC 1 vysílat od 1. ledna od 22:00 našeho času.
Jako první si můžete prohlédnout nové fotografie, na kterých si můžeme pár věcí všimnout. Na dvacáté fotce stojí vedle Molly nová postava, v osmé fotce má John na obličeji a krku šrámy a jizvy, na dvacáté první fotce leží Sherlock určitě na zemi (že by ho John praštil s až takovou silou?). A podle fotek z té restaurace je vidět, že u této scény (možná i celé epizody) se bez kapesníků neobejdeme.
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

A protože Vánoce, Vánoce přicházejí, tak BBC začíná s upoutávkami na pořady, které do vánočního a novoročního programu patří. A mezi nimi je samozřejmě Sherlock. Takže nebudu dále zdržovat, pokochejte se sami...

The Fabulous Baker Street Boys

3. prosince 2013 v 21:43 | Petra
Slibovaný rozhovor se Stevenem Moffatem a Markem Gatissem je tady. Dávám to sem radši už teď, protože se to bojím přednastavit, přece jenom blog ještě 100% nefunguje.
Omlouvám se za možnou nesrozumitelnost.

Jelikož se třetí série Sherlocka přibližuje, navštívili jsme detektivův domov, abychom vyzpovídali vychytralého Stevena Moffata a Marka Gatisse.
Bitva důvtipu se odehrává v obývacím pokoji 221B Baker Street. Ale ještě předtím, než to bude hnusné, Steven Moffat pokrčí rameny, "Pro tentokrát ho můžeš mít ty." a uvolní hezčí křeslo tohoto pokoje svému spoluscénáristovi Marku Gatissi. Zatímco se Gatiss zaboří do Holmesova křesla (Le Corbusier Grand Confort, pro fanoušky nábytku), Moffat se snaží najít pohodlnou pozici v nepohodlném Watsonově (možná pozůstatek po Super Gran). Je květen 2013 a my jsme v BBC Cardiff studios, kde si dvojice našla čas vzít si volno z natáčení s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem pro druhou epizodu třetí série - Watson se ožení - aby si s Empire popovídali o věcech, týkajících se detektiva. Ale ačkoliv srší vtipem a jsou sečtělí, výzva je v tom, nenechat se rozptýlit od rozhovoru díky přemíře skvělých rekvizit posetých po scéně, od starožitné knihy jménem Moriartyho policejní právo (poslanou Gatissovi od The Sherlock Holmes Society) až po posprejovanou bizoní lebku. Přesně jak to vyjádřil vedoucí výpravy, Arwel Wyn Jones, "Je to snové doupě každého kluka…"
Pojďme se vypořádat s velkou otázkou. Kdo z vás je Sherlock, a kdo je Watson?
Mark Gatiss: Já jsem Tadpole Phelps *.
Steven Moffat: A já jsem Gloria Scott **.
*Tadpole [pulec] Phelps je postava z povídky The Adventure of the Naval Treaty.
** Gloria Scott je z povídky The Adventure of the Gloria Scott
Anebo jste oba Moriarty? Ne jenom kvůli vašim ďábelským zápletkám, ale díky faktu, že máte armádu online detektivů, kteří se snaží rozluštit vaše tajemství…
Moffat: To je správně! Online je tak moc spekulací, hlavně o Sherlockově zmrtvýchvstání, ale snažíme se od toho držet dál. Mohlo by se vám ti dostat do hlavy.
Gatiss: Ačkoliv je to nádherné. Někdo nasprejoval 'Věřím v Sherlocka Holmese' na zeď Barts [místo Sherlockovi smrti].
Moffat: Já jsem se tam ukázal a myslel si, že jsme to udělali my.
Gatiss: My jsme skutečně museli očistit červenou budku, protože jsme tam natáčeli a byly na ní takové malé zprávy. Je to úžasné.
Během toho, co jste psali vyvrcholení druhé série, jste musel vědět, jaké reakce se vám dostane…
Moffat: Nevěděli jsme to. Jenom jsme si mysleli, že to bude skvělý napínavý konec [cliffhanger] - ve skutečnosti to byla první věc, která nás pro druhou sérii napadla. Až když se ta epizoda přibližovala, tak jsem si začal myslet, "Panebože, tohle lidi opravdu zabije.".
Gatiss: Dívali jsme se na to živě u Martina doma. A i když jsme to viděli už asi tak stokrát, moje srdce stále běželo jako o závod během těch posledních dvaceti minut. Najednou si uvědomíte, že se na to v tu chvíli všichni dívají. A potom, víte, všechny vaše telefony najednou začnou 'BZZZZZZZZZZZ'!
Moffat: A zprávy říkající "Co to dopr…"
Gatiss: Když Conan Doyle zabil Sherlocka byl napadán na ulicích a mladí módní muži nosili černou krepu za jejich cylindry. A my jsme měli takovou moderní verzi.
Moffat: Nebyli jsme napadáni na ulicích. Jenom všude jinde! Ale stalo se to zvláštně emotivním pořadem. Nikdy jsem nebyl součástí něčeho takového.
Jak skalní fanoušci vyjadřují svoje nadšení?
Moffat: Homosexuální porno, hlavně. Toho je hodně.
Gatiss: Je o to fenomenální zájem z Dálného východu. Je to neuvěřitelné. Většina našich dopisů je z Číny a Korey a potom z východní Evropy. Dokonce je korejská reklama na lék proti nachlazení, která krade kousek ze Sherlocka - to zvedání postele, a dokonce, když jde ta postel dolů, tak říká "Dobrou noc.". To je opravdu vtipné. Ale už je to příliš. Můžu být zastavován tchýněmi, starými lidmi a lidmi, kteří ptají "Jak jste to udělal?".
Nemůže to být všechno jenom legrace. Kdy jste se naposledy zasekli při psaní epizody?
Moffat: Psaní je vždycky, vždycky, velmi zlomyslné. Mark měl ponurý čas na blatech
Gatiss: Oh, ano. Psi baskervilští.
Moffat: Pamatuji si, jak si mi poslal několik stránek, protože jsi byl tak naštvaný. Četl jsem je ve vlaku a myslel si "To je fantastické. Nemůžu se dočkat toho, co se bude tím dál." A Mark mi řekl "Já nevím, co se bude dít dál! Já ani nerozumím tomu, co se stalo doteď!"
Gatiss: Řekl jsem, "To není pes. Je to mrcha." Když jsem měl na začátku dobrý nápad změnit grimpenskou bažinu na grimpenské minové pole, nemohl jsem se zbavit dojmu, že ten příběh je absolutně směšný. A také Sherlock Holmes v polovině knihy není. To bylo obtížné.
Moffat: Ale vlastně si myslím, že ten úspěch znamená možnost, být více hravý. Včera jsme natáčeli scénu, kterou bychom v první sérii nikdy neudělali. Nyní máme dostatek sebevědomí na to, abychom mohli více riskovat.
Gatiss: Největší problém jsou stále ty dedukce. Jsou neuvěřitelně složité. A to je ten důvod, proč je Doyle přestal dělat.
Moffat: Snažím se sám sebe povzbudit k napsání nějakých velkých ve třetí epizodě. Minule jsem se tomu vyhýbal. Ta s tím letadlem [ve Skandálu v Belgravii] nebyla špatná.
Gatiss: Ta s tím letadlem byla skvělá. Ale po Baskervillu jsem řekl, "Takže, beru si rok volna!"
Je udivující, že jste zabili Moriartyho, Holmesova hlavního nepřítele, pouze po dvou sériích. Můžete slíbit, že ho neplánujete přivést zpátky?
Gatiss: Je mrtvý.
Moffat: Je mrtvý.
Gatiss: Chci říct, Sherlock byl mrtvý, ale potom jsme ho viděli živého.
Hmm…
Gatiss: Jediné, co vám můžu říci je to, že není žádný důvod usuzovat něco z toho, že nevidíme jeho mozek po celé střeše. Tomu se jednoduše říká vysílání.
Moffat: A nenatáčení lebky Andrewa Scotta. Na to je neuvěřitelně nelibý pohled.
Gatiss: Moriarty je ten slavný, ale Doyle napsal další úžasné padouchy. Co chcete dělat, je najít příběh, který vytváří jiný druh zloducha nebo příběh, jenž nějakého tradičního zloducha vůbec nepotřebuje.
Stevene, vzhledem k tomu, že se Mark v pořadu také objevuje jako Mycroft Holmes, nepřemýšlel jste nad rolí?
Moffat: To, co by mě od toho zastavilo, je můj naprostý nedostatek hereckého talentu. Bylo by to opravdu ohyzdné.
Gatiss: Mám plán, ve kterém uvidíme třetího bratra a je na něm něco v nepořádku. Sedí skrčený v autě, šklebíc se.
Moffat: Díky Marku. Takže budu mutant?
Gatiss: Ne, on je ten opravdu chytrý, ale nemůže se hýbat.
Vidíte někdy Sherlocka Holmese odejít do důchodu, aby se stal včelařem alá Conan Doyle?

Gatiss: Mluvíme o dostupnosti všech a o tom, jak hvězdná se naše hlavní dvojice stala. Ale bylo by to něco jako kouzlo, kdyby naši diváci zestárli s těmito postavami. Jednoho dne je možná nalezneme vyprávět příběh ve věku padesáti let. Je to rozhodně něco, o co usilovat, že?

O Vánocích bude odvysílána Sherlock miniepizoda!

3. prosince 2013 v 20:06 | Petra
"Sherlock byl pryč dva roky. Ale někdo není úplně přesvědčený, že je mrtvý."
Na první pohled by se to mohlo zdát jako lákadlo na první díl třetí série, ale tak tomu není. BBC totiž oznámila, že 25. prosince bude zveřejněna miniepizoda pod názvem Many Happy Returns (Mnoho šťastných návratů)!
Jestli si v miniepizodě zahraje i Benedict Cumberbatch a Martin Freeman, není nijak potvrzeno, ale dá se to předpokládat. Jediné, co víme stoprocentně je to, že Many Happy Returns bude dostupná na Red Button (interaktivní servis BBC) na Boží hod vánoční v různých časových intervalech. Bližší informace se určitě časem objeví.
Vlastně to ještě není úplně všechno. Dále nám BBC potvrdila datum odvysílání The Empty Hearse. Bude to 1. ledna od 21:00 GMT, tedy 22:00 našeho času.

Sherlock se na televizní obrazovky vrátí 1. ledna!

29. listopadu 2013 v 14:49 | Petra
Když včera fanoušci obdrželi informaci, že by měli zítra (tedy dnes) ráno sledovat dění na Baker Street, North Gower Street (alias seriálová Baker Street) a nemocnici svatého Bartoloměje (Barts), začali zaníceně diskutovat, co to na nás zase chystají. Ti, kteří tipovali, že po londýnských ulicích bude jezdit pohřební vůz, měli pravdu.

image host image host image host image host image host image host image host
A nebyl to ledajaký pohřební vůz, ale jak můžete vidět na fotografiích výše, odhalil nám datum premiéry třetí série.
Štastný Nový rok!

A BBC nám také potvrdila data vysílání ostatních dílů třetí série a pozor - v jednom týdnu budeme mít hned dvě epizody!
THE EMPTY HEARSE
1. 1. 2014 (středa)
THE SIGN OF THREE
5. 1. 2014 (neděle)
HIS LAST VOW
12. 1. 2014 (neděle)

A také se objevily nové fotografie ze třetí série (ta druhá už byla k vidění předím, tohle je ale trochu lepší kvalita).
EDIT: HQ verze třetí fotografie + nová promo fotka
image host image host image host image host

Jsem jenom trochu zmatena z toho 4. prosince, kdy jsme se původně měli datum premiéry dozvědět. Asi to ale nejspíš bylo poškádlení od BBC nebo snad ne? Uvidíme... A když už mluvíme o středě - to tady nebudu, jedu totiž se školou na vánoční trhy do Vídně. Měla bych představit první z těch prosincových 'speciálních' článků. Pokud to stihnu přeložit, můžete se těšit na překlad rozhovor se Stevenem Moffatem a Markem Gatissem.

Sherlock součástí vánočního programu BBC

26. listopadu 2013 v 17:40 | Petra
Jako první bych chtěla upozornit na to, že na blogu je nějaká chyba a články se nechtějí zveřejňovat. Za den nebo dva se už ale na blogu objeví, tak nevím, co to je. Hlavně doufám, že se to brzy vyřeší.
Teď už ale k tématu dnešního článku - BBC z ničeho nic oznámila, že se Sherlock objeví na obrazovkách ne v lednu, ale už v prosinci - je totiž součástí vánočního programu. Přesné datum se ještě neví, ale do premiéry třetí série tedy zbývá přibližně měsíc!
Seznam všech programů, které si pro díváky BBC na Vánoce chystá, naleznete zde.

Kromě toho poskytl Steven Moffat a Mark Gatiss rozhovor magazínu Empire a na scanech je vidět i další fotografie ze třetí série


image host image host image host image host
Jak se tak koukám na ten rozhovor, tak jsem si říkám, že bych ho možná mohla i přeložit. Zas až tak dlouhé to není (ten s Benedictem byl mnohem delší) a čtení je to zajímavé. Už jsem si naplánovala, že v prosinci napíšu nějaké 'speciální' články, tak bych tam tohle mohla přidat :)

EDIT:
Kdy bude ten Den D se dozvíme 4. prosince!

#SherlockLives aneb nový trailer!

23. listopadu 2013 v 22:23 | Petra
Po skutečně úžasném, perfektním, prostě nemám slov padesátém výročí Doctora Who, jsme se dočkali nového traileru k Sherlockovi. A jelikož nejsem momentálně schopná napsat něco smysluplného (a ani udělat banner)... tady máte → trailer k Sherlockovi!
 
 

Reklama

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter