Other SH

A New Beginning

23. listopadu 2013 v 14:38 | Petra
A to jsem si myslela, že tenhle den už nemůže být lepší! Nejen, že se nemůžu dočkat padesátého výročí Doctora Who, ale...-chvíle napětí-... Johnův blog byl aktualizován!
Nebudu dále zdržovat - pokusila jsem se to přeložit (tentokrát i s komentáři):

20. dubna

A New Beginning

Je to zvláštní pocit. Vrátit se sem. Na tento blog. Trvalo mi týden tohle napsat. Pořád jsem se vracel. Něco jsem smazal. Něco jsem přidal. Jde o to, že nejsem emotivní člověk. Jsem emotivní, samozřejmě. Mám emoce, ale neutápím se ve smutku. Myslím si, že jsem velmi britský.
Nerad o tom mluvím.
Bylo mi řečeno, že bych o tom měl mluvit. Že když o tom nebudu mluvit, tak na tom bude tak, jako jsem byl před-Sherlockem. A tam se vrátit nemůžu. Teď mám život.
Chápu, že je mrtvý. A přijímám to. Stále v něj věřím. V to, co byl. Ta pravda, která za tím je, vyjde na jevo, tomu věřím. Ale Sherlock je mrtvý, a to období mého života je za mnou.
A tkaový je život. Věci se stávají. Pak jsou v minulosti. A vy se posunete k novým věcem. Novým lidem. Novým přátelům. Novým začátkům.
Ale je také důležité nezapomínat na minulost. A já jsem našel několik fotek a několik článků, které jsme nikdy nedopsal, takže během několika dalších týdnů to budu dělat. Vzpomínat na minulost.
A nebudu se kvůli tomu cítit smutně. Už ne. Protože to byly dobré časy. Dělali jsme dobro a dobře jsme se bavili. A to je to, co si zapamatuji. Můj nejlepší kamarád, a zabil by mě za to, že jsem tohle řekl, je mrtvý. Sherlock Holmes je mrtvý.
Ale, díky Bohu, nikdy nebude zapomenut.

KOMENTÁŘE
Děláš správnou věc, Johne.
E Thompson [Johnova terapeutka], 20. dubna
Jo. Je to dobrý pocit. Díky. Teď dopisuji staré případy.
John Watson, 20. dubna
Někteří z nás v Sherlocka stále věří.
Jacob Sowersby [fanoušek], 20. dubna
Díky, Jacobe. Tvoje video mě stále rozveseluje.
John Watson, 20. dubna
Přijď někdy na pivo, kamaráde.
Mike Stamford, 20. dubna
Také bych se napila, kdyby jsi měl čas.
paní Hudson, 20. dubna
Zachránil mi život. Nikdy v něj neztratím víru.
C Melas, 20. dubna
Později půjdeme na drink. X
Mary, 20. dubna
Všichni si myslí, že pití je odpověď na všechno, ale není.
Harry Watson, 20. dubna
Nemyslím si, že je vůbec nějaká dpověď. Musím prostě jít dál.
John Watson, 20. dubna
A ty to zvládneš. X
Mary, 20. dubna
Kdo je Mary?
Harry Watson, 20. dubna

Omlouvám se za možnou nesrozumitelnost (a překlepy), ale mé nadšení je obrovské. A fotky použité v banneru jsou také nové ↓
ve větším rozlišení zde a zde

Wanda Ventham si zahrála v Sherlockovi(?)

10. listopadu 2013 v 19:47 | Petra
Ano, čtete dobře - Wanda Ventham, tedy máma Benedicta Cumberbatche, se objeví ve třetí epizodě třetí série. Tato zpráva se objevila na Twitteru Ryana Thomase-Farrella a jedná se o ověřený zdroj (už se od něj objevilo více pravdivých informací). Nebrala bych to jako 100% pravdivou informaci, na potvrzení si ještě budeme počkat, ale Wanda i Timothy (Benův táta) se na natáčení podle fanoušků objevili, takže... to nejspíš pravda skutečně bude.
Samozřejmě všechny fanoušky jako první napadlo, že by Wanda mohla hrát Sherlockovu mámu. Nebo by také mohly být nějaké flashbacky do jeho dětství nebo bude Wanda někdo úplně jiný?
Nezapomeňte, stále se jedná pouze o spekulace, nic není oficiálně potvrzené!

Exkluzivní promítání The Empty Hearse je již vyprodáno, Q&A bude k dispozici online

9. listopadu 2013 v 17:38 | Petra
Zpráva, která asi nikoho nepřekvapí - exkluzivní promítání prvního dílu třetí série bylo vyprodáno několik mnut po oznámení. Jenom opakuji, že ti šťastlivci, kterým se podařilo získat lístky do National Film Theatre, se můžou těšit na 15. prosince, kdy kromě promítání samotného proběhne i Q&A s herci a dalšími členy štábu (přesně to bude, ještě neni jisté).
Ale teď už dobrá zpráva - Q&A bude nahráno a pustit si jej budeme moci na BFI Player. Kdy se The Empty Hearse dostane na britské televizní obrazovky, se ještě stále neví (BBC má ve zvyku to zveřejňovat jen pár dnů předtím). Když se konalo obdobné promítání s prvním dílem druhé série, bylo to necelý měsíc před televizní premiérou. Jediné datum, které tedy zatím víme, je americká premiéra 19. ledna příštího roku.
Pokud jste to nezaregistrovali v minulém článku, tato fotka je od pochází z promotional photoshootu Iana Derryho ke třetí sérii.

Novinky ke třetí sérii

5. listopadu 2013 v 17:18 | Petra
Všichni již netrpělivě čekáme na oznámení data odvysílání třetí série ve Velké Británii (připomínám, že v USA by to mělo být 19.1.), většina fanoušků to tipuje na 5. ledna, ale pořád to jsou jenom spekulace. Dnes se ale objevila jedna zpráva, která potěší hlavně Angličany - v neděli 15. prosince 2013 proběhne v National Film Theatre promítání prvního dílu třetí série, tedy epizody jménem The Empty Hearse. To pro nás moc neznamená, ale v rámci toho se uskuteční i Q&A s herci a dalšími členy štábu. Kdo to zatím bude, to se neví.
Něco podobného proběhlo i s promítáním A Scandal in Belgravia necelý měsíc předtím, než byla televizní premiéra. A je asi jasné, že lístky se prodali během několika hodin po oznámení.
BFI (British Film Institute) zveřejnilo vůbec první synopse k první epizodě třetí série:
Dva roky po zničujících událostech 'The Reichenbach Fall' se John se svým životem posunul. Otevírají se nové obzory a také se objevuje nová láska. Ale, když je Londýn pod hrozbou devastujícího teroristického útoku, je Sherlock připraven Johnovi uvěřit a předvede svoje vzkříšení teatrálním způsobem, který se k němu tak hodí. Jestli si ale Sherlock myslí, že všechno bude tak, jak to bylo před jeho odchodem, čeká na něj velké překvapení...
Jenom komentář k 'je Sherlock připraven Johnovi uvěřit' (Sherlock is about to take John at his word). Nedává mi to moc smysl, ale 'take at (one's) word' znamená někomu uvěřit, takže by to tak být mělo.
A to není ještě poslední novinka dnešního dne, objevila se také první oficiální fotka ze třetí série!
ve větším rozlišení zde
Jenom připomínám, že na iTunes je ode dneška ke koupi krátkometrážní film Little Favour. Stojí to pouhých 63 korun. Já ho mám už předobjednaný, takže se na něj jdu hned podívat. Určitě napíšu recenzi, nejspíš o víkendu.

Amanda o Mary a vztahu Sherlocka s Johnem

29. října 2013 v 12:42 | Petra
Sherlock se na televizní obrazovky vrací již v lednu a třetí série nám mimo jiného přinese i jednu velmi důležitou postavu - Mary Morstan, kterou si zahrála partnerka Martina Freemana, Amanda Abbington.
"Pamatuji si, když jsem někdy na samém začátku dělal scénu s Martinem a Benem a stále jsem mezi nimi a myslela si 'Opravdu musím zvednout svojí hru, tohle je jak se patří.' Oni se opravdu odráží jeden od druhého."
"Když jsem byla na prvním čtení scénáře, pamatuji si, jak jsem je sledovala, a ta chemie mezi nimi je prostě úžasná. Mají krásný vztah a takhle se mezi ně dostat - což Mary dělá, stane se takovým pátým kolem u vozu - bylo děsivé. Taky fanoušci milují tyhle dva pohromadě, takže jsem si jistá, že Mary u nich nebude zvláště oblíbená, ale doufám, že jí lidé celkově vzato budou mít rádi, protože je úžasná postava a má několik fanatastických tajemství."
Amanda také odhalila, že Mary byla napsána přímo pro ní:
"Byli jsme u Marka Gatisse doma, když byla epizoda The Hounds of Baskerville poprvé odvysílána. Potom šli do kuchyně a bavili se o další sérii. Posadila jsem se k nim. Byla naznačeno, že tam budu, možná budu mít malou roli. Mluvili o tom, kdo by mohl hrát Mary a já jsem se jich zeptala 'O kom uvažujete?' a oni mi odpověděli 'O tobě.'"
Amanda se s Martinem poprvé potkala v roce 2000 na natáčení televizního filmu Men Only. Od té doby se spolu objevili i v několika dalších projektech jako třeba: Swinging with the Finkels nebo The Robinsons.
"Je jeden z mých oblíbených herců. Jsme předpojatá, ale je to pravda. Sledovat ho v práci je skvělé - každý záběr udělá něco jiného. Je to opravdu dobrý herec a je opravdu dobré mít ho na natáčení, protože každý se pak cítí uvolněně. Hodně jsem se toho od Martina naučila."

Datum odvysílání třetí série v Americe bylo oznámeno!

23. října 2013 v 18:00 | Petra
Vážení, je to tady - datum odvysílání třetí série bylo oznámeno! PBS zveřejnilo, že se Sherlock na americké obrazovky vrátí 19. ledna 2014. V Anglie bude Sherlock samozřejmě odvysílán jako první, ale konečně víme, kdy přibližně se na třetí sérii můžeme těšit.
Výkonná producentka PBS - Rebecca Eaton - Entertainment Weekly řekla, že třetí série je zatím ta nejlepší.
"Jsou úžasné. Jsou šokující. Jsou jako malé filmy. Benedict a Martin jsou opět jako Sherlock a John. V tom vztahu se cítí tak pohodlně, že to je, jako byste s nimi byli v místnosti."
Ještě pro zopakování - první epizoda třetí série nese název The Empty Hearse a prozradí nám, jak Sherlock přežil pád a hlavně uvidíme znovusetkání s Johnem. V druhé epizodě The Sign of Three se dočkáme svatby Johna s Mary Morstan a epizoda třetí His Last Vow bude v Americe odvysílána 2. února. Co se týče čtvrté série, BBC ji sice ještě nepotvrdila, ale je velká pravděpodobnost, že bude.
Také se objevily dvě promo fotky ke třetí sérii, ale bohužel jsou v opravdu malé kvalitě.
Do třetí série nám tedy zbývá méně než 87 dnů! Radujte se, veselte se (se mnou už to je opravdu v nepořádku).

Mimochodem od včerejška je možné si na iTunes předobjednat krátkometrážní film Little Favour, a to za v přepočtu přibližně 63 korun, což je skoro zadarmo.
A ještě mám na vás otázku, nejde někdo z vás v úterý 12.11. na Frankensteina do BioOka? Že bych někoho z vás konečně viděla osobně :)

Všechno nejlepší, Marku Gatissi!

17. října 2013 v 17:22 | Petra
Dnes slaví své 47. narozeniny Mark Gatiss, herec a scénárista, které známe hlavně jako předatavitele Mycrofta Holmese a spoluautora scénáře jak k Sherlockovi, tak i k několika epizodám Doctora Who. Kromě toho si třeba zahrál i v oceněném komediálním televizním seriálu The League of the Gentlemen a někteří z vás jste možná viděli úžasnou komedii Starter for 10, kde se kromě Marka objevuje i Benedict Cumberbatch.
V nejbližší době bude Mark k vidění ve Hře o trůny, televizním filmu An Adventure in Space and Time a samozřejmě i v Sherlockovi. V něm se na Marka můžeme těšit nejen jako Sherlockova bratra, ale i jako autora scénáře k první epizodě - The Empty Hearse.

Takže Marku - všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a úspěchů!

Benedict a Martin si čtvrtou sérii potvrdili sami, říká Steven Moffat

14. října 2013 v 19:41 | Petra
Dnes je pondělí, takže jistě nikomu z nás neuškodí zvednutí nálady. A o to se postaral Steven Moffat, který se v současné době účastní Cheltenham Literature Festival.
"Museli jsme informovat BBC, že Martin a Benedict potvrdili novou sérii."
"Oba se pod to podepsali. Oba oznámili, že budou pokračovat - a to je dobré."
Dobré je slabé slovo Stevene, většina fanoušků využila k popsání směsici různých znaků, které dávají smysl pouze na Tumblr.
"Benedict někde na červeném koberci řekl, že bude pokračovat navždy. Martin někde jinde řekl 'Jo, čtvrtá série bude.'"
To. že dva hlavní herci pokračovat chtějí opravdu hodně, ještě nemusí vždy znamenat, že to tak opravdu bude. V tomto případě si ale Steven myslí, že s nimi bude BBC souhlasit.
"BBC si můžete dělat, co chce, je obrovsky mocná, neprovokujte ji! Ale domnívám se, že pokud jsme třetí sérii opravdu nezplackali - což jsme neudělali - je Sherlock velmi úspěšný a bude pokračovat, tak dlouho, jak to budou chtít Benedict a Martin dělat."
Vzhledem k tomu, že Martin kvůli Sherlockovi odmítl Hobita (ale Peter Jackson o něj tak stál, že změnil natáčecí plán) a Benedict také chce pokračovat, jak dlouho jen to půjde, určitě na nás ještě minimálně pár sérií čeká.
Než se ale vůbec začne natáčet série čtvrtá, musí se ještě odvysílat ta třetí. Kdy to bude? Podle Stevena by to mělo být někdy na úplném konci tohoto roku nebo samém začátku toho příštího. Na přesné datum si ale ještě budeme muset počkat.

Dnes od 20:55 na ČT2 Pes baskervillský

5. října 2013 v 20:11 | Petra
Česká televize pokračuje ve vysílání Sherlocka a po jeho setkání s Ženou všech žen na řadu přichází díl Pes baskervillský. Sherlock s Johnem se vydají mimo Londýn a musí se vypořád s mnohými nástrahami Dartmooru.
Tak nezapomeňte dnes ve 20:55 na ČT2!

Dnes ve 21:35 na ČT2 Skandál v Belgravii

28. září 2013 v 17:12 | Petra
Ve 21:35 na ČT2 bude premiérově odvysílán první díl druhé série, tedy Skandál v Belgravii. Ještě připomínám pro majitele satelitu, můžete si zapnout angličtinu a pokud chcete titulky, najdete je na teletextu 888.

Sherlock z Lega

22. září 2013 v 17:24 | Petra
Kdo by neznal Lego? Stavebnice se kterou si hodně z nás během dětství hrála. A co byste říkali na Sherlocka, Johna a další postavy z Sherlocka právě jako figurky Lego. Mnoho z nás by se k této stavebnici s radostí vrátilo. A to se taky možná stane. Lego Cuusoo je stránka na kterou může kdokoliv z nás nahrát nějaký nápad na stavebnice Lego a pokud jeho návrh dosáhne 10 000 příznivců má šanci se dostat na pulty hračkářství. Mezi těmito návrhy je i Sherlock.
Na začátku to byla pouze Baker Street s dvěma hlavními postavami. Postupem času se k ústřední dvojici přidal i Jim Moriarty, paní Hudson, Molly Hooper, Greg Lestrade a Mycroft Holmes.
image host image host image host image host
Jak se dalo čekat Sherlockiani nad tímto projektem zajásali a do deseti tisíc už chybí jen 500 hlasů. Takže neváhejte a podpořte Lego Sherlocka zde.
EDIT
Návrh už dosáhl 10 000 hlasů a teď ho tedy čeká přezkoumání Lego týmem. Pokud bude schválen, vydá se do výroby a pak už na pulty. Mimochodem, návrh byl na Lego Cuusoo nahrán 27. srpna, 10 000 příznivců tedy získal za pouhých 26 dní!

Sherlock a John od Big Chief Studios

16. září 2013 v 19:14 | Petra
Tak už jsem se ve zdraví (no ne úplně, mám rýmičku) vrátila zpátky domů. Až na to, že to bylo o víkendu, to bylo docela dobré - jedna naše spolužačka je původem z Mongolska, takže jsme měli rychlokurz mongolštiny (Сайн уy!) a jiná spolužačka hraje nádherně na housle, takže i o hudbu jsme měli postaráno. Takže jsem si to nakonec docela užila :)

Už to je nějaký ten pátek, co jsem tady informovala o figurkách Johna a Sherlocka od Big Chief Studios. Figurky už jsou hotovy a každým dnem si je budeme moci předobjednat. A ti podle niž jsou tyto figurky navrženy, tedy Benedict Cumberbatch a Martin Freeman, si během natáčení třetí série našli čas a Bif Cheaf tým navštívili. Oba dva vypadali skutečně potěšeni a ohromeni jejich zmenšenými replikami, a také je fascinovaly detaily kostýmů a doplňků. A to ještě není všechno - předobjednat se také budou moci exkluzivní edice s podpisy obou herců, ať už si budete chtít koupit obě figurky najednou nebo jenom jednu z nich.
Až začne předobjednáváni, dám vám určitě vědět!

image host image host image host image host image host image host

Dnes od 21:00 na ČT2 Slepý bankéř

14. září 2013 v 17:17 | Petra
Česká televize pokračuje s vysíláním Sherlocka a po úvodní epizodě na řadu přichází Slepý bankéř. Tak si nezapoměňte v devět hodin večer zapnout ČT2! Pro majitele satelitu připomínám, že si můžete zapnout angličtinu a na teletextu 888 jsou české titiulky.

Dnes od 21:10 na ČT2 Studie v růžové

7. září 2013 v 17:00 | Petra
Dnes bude na ČT2 od 21:10 odvysílán první díl našeho milovaného seriálu Sherlock. Myslím si, že ani není potřeba připomínat, oč se ve Studii v růžové jedná.
Majitelé satelitu se můžou zaradovat - Česká televize zavedla na ČT1, ČT2 a ČT1HD tzv. duální vysílání. Což znamená, že nemusíte poslouchat dabing, ale originál (a můžete si zapnout i české titulky).

Original British Drama trailer

1. září 2013 v 10:21 | Petra
Fanoušci z celého světa netrpělivě čekali na ukázku k třetí sérii a dočkali. Pravda je to sice asi jenom deset sekund, ale to stačí k tomu, aby to zabralo celpu dashboard na Tumblr. Ale není se ani čemu divit - po dvou letech je to po teaser traileru jediný nový materiál, který máme.
The thrill of the chase, the blood pumping through your veins. It's just the two of us against the the rest of the world.

Podle všeho by ty dvě osoby na motorce měli být Sherlock a Mary, ale jestli to je pravda, na to si musíme ještě počkat. Nicméně všimli jste si Sherlockova rtu - že by ho někdo praštil (třeba John)?
EDIT:
Takže na té motorce je skutečně Mary a Sherlock, Amanda nám to potvrdila:
Sherlock na motorce? Rozhodně se máme na co těšit!

Jeremy Lovering o natáčení Sherlocka

25. srpna 2013 v 22:18 | Petra
Režisér první epizody třetí série Jeremy Lovering se v rozhovoru pro Flicks and the City podělil o své zážitky a zkušenosti z natáčení. Mluvil o odpovědnosti, kterou má k fanouškovské základně, o tom, že měl štěstí spolupracovat s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem. A také prozradil. že bylo natočeno i několik falešných scén, aby fanoušci byli plně překvapeni.

Vědcům se podařilo 'rozsvítit' králíky ve tmě

16. srpna 2013 v 19:14 | Petra
Jistě si všichni pamatujete králíka Zvonečka (v angličtině Blubell), králíka z The Hounds of Baskerville. Nebyl to jen ta ledajaký králík - svítil ve tmě. Pokud se vám to zdálo jako nemožné, vědci z univerzit v Istanbulu a na Hawaii vás ale vyvedou z omylu.
Jak součást výzkumu, který se snaží zlepšit boj se smrtelnými nemocemi, se týmu vědců podařilo 'rozsvítit' králíky ve tmě. 'Svítíví efekt' byl vytvořen pomocí vnesení DNA medůzy do králičího embrya matky a poté jej znovu vložit zpět do lůně matky. Podobné experimenty vedly i k svítícím švábům a kočkám.
Specifická barva je ale spíše kosmetický efekt než ten vědecký. "Zelená není vůbec důležitá - je to je jen znak, který má ukázat, že experiment může fungovat." řekl docent hawaijské univerzity, Stefan Moisyadi.
Vědečtí pracovníci doufají, že tyto techniky povedou k novým způsobům produkce léků.
Svítící králíci by měli mít stejnou životnost, jako králící nesvítící, ale Moisyadi řekl, že chápe ty, kteří jsou proti experimentování na zvířatech. "Lidem, kteří jsou proti tomu, vzkazuji: co jsou výhody, a co jsou zranění? A v případě, že výhody převažují nad zraněními, pojďme s výhodami." pronáší Moisayadi.
Na projektu se začala pracovat v roce 2006, a momentálně tým vědců čeká na to, jestli těhotná ovce bude mít stejné výsledky.
video naleznete zde

Tak a ještě na závěr: K Sherlockovi to sice vůbec nepatří, ale spousta z vás patří k fanouškům Doctora Who, a proto jistě neodoláte příležitosti projít se po TARDISu. Stačí jít sem a nalevo kliknout na toho oranžového panáčka. A pak už si můžete zvesela pochodovat po TARDISu.

Sherlock na České televizi

10. srpna 2013 v 18:20 | Petra
Na podzim se na obrazovky České televize vrátí Sherlock. Česká televize zveřejnila podzimní schéma, kde vsází na zahraniční hity, mezi které Sherlock rozhodně patří. První série se už v Česku vysílala, ta druhá si ale odbude svojí premiéru. Obě dvě série se na obrazovkách objeví na Dvojce vždy od deváté hodiny večerní v rámci programového bloku Ve jménu kultu. Samozřejmě to ale sebou přináší i český dabing, který je (tedy podle mě) ne zrovna příliš povedený [pravda, mně se dabing nelíbí nikde, na originální hlas (zvláště pokud je to někdo s hlasem jako Benedict) nic nemá].
Dále se na České televizi objeví Homeland, Game of Thrones nebo třeba Doctor Who.

Mimochodem, momenálně jsme na Moravě u prarodičů (no zítra už odjíždíme) a podařil se mi skutečně skvostný úlovek, o který se s vámi musím podělit. V tamním knihkupectví jsem si koupila kompletní sbírku Sherlocka Holmese! Jsou to dvě knížky, obě jsou sice v angličtině, ale to nevadí. Mám z toho hroznou radost a pěkně jsem si rozšířila svojí Sherlock sbírku :)

SherlockR3VEALED

2. srpna 2013 v 14:09 | Petra
Dalších 24 hodin za námi a s nimi i pátá část odpočítávání.
Pozadí opět z úvodní znělky (nebo z dílu The Great Game) a Come and play se objevuje v posledním díle, kdy SMS v tomto znění (Come and play. Bart's Hospital rooftop. SH - Pojď si hrát. Střecha nemocnice Barts. SH) posílá Sherlock Moriartymu. Mnohem zajímavější na fotce výše je ale 20:30. Ve 20:30 britského času se totiž na BBC1 opakuje finále druhé série - The Reichenbach Fall.
A jak se dalo čekat, není to náhoda.
"Nezmeškějte opakování #ReichenachovaPádu dnes na BBC1 od 20:30. Naše rada - sledujte to až do úplného konce! #Sherlock"

Co to na nás chystají? Trailer? Klip? Nebo něco úplně jiného? Nevím jak vy, ale já tady šílím nadšením (mně toho stačí málo). Pro ty, co jsou na tom už stejně 'špatně' jako já, připojuji ještě odkaz na MyiPlayer.eu, kde můžete sledovat vysílání z britských, amerických a dalších televizních stanic. Stačí si kliknou na UK Channels a poté BBC1 (a odkřížkovat ty reklamy). Ale nezapomeňte na to, že u nás to začne až ve 21:30!
Pokud by vám nefungoval MyiPlayer, zkuste jeden z těchto odkazů (děkuji cumberbum.tumblr.com).

A na závěr ještě animace (trochu jsem se nudila).

Sherlock kalendář na rok 2014

28. července 2013 v 13:54 | Petra
Konec roku 2013 se už pomalu blíží (dobře neblíží, je to ještě pět měsíců) a s ním přichází i každoroční obměna kalendáře. A byste říkali na kalendář se Sherlockem?
Níže se můžete pokochat prvními náhledy na oficiální nástěnný kalendář s postavami z našeho milovaného seriálu.
Leden: Sherlock Holmes
Únor: John Watson
Březen: Sherlock Holmes&Jim Moriarty
Duben: Paní Hudson
Květen: John&Sherlock
Červen: Jim Moriarty
Červenec: DI Greg Lestrade
Srpen: Sherlock&John
Září: Jim Moriarty
Říjen: Sherlock&John
Listopad: Mycroft Holmes
Prosinec: Sherlock&John
Kalendář vyjde 1. září, už si ho ale můžete předobědnat na Amazon UK nebo na Danilo Publishing.

Ukázka hudby ke třetí sérii

22. července 2013 v 17:12 | Petra
Čekání na třetí sérii nám aspoň trochu zpříjemnil hudební skaldatel Michael Price. Během online lekce na klavír se rozhodl podělit se o ukázku z hudby k třetí sérii. Jak sami uslyšíte, jedná se o něco trochu jiného, než jsme byli u Sherlocka doposud zvyklí. Musím ale říct, že se mi to opravdu líbí a uvidíme, co se nakonec dostana do finálního střihu.
Martin na konci videa také oznamuje, že vyjdou kompletní notové zápisy z první a druhé série pro klavír.

Název třetí epizody odhalen!

20. července 2013 v 20:12 | Petra
Celý název finální epizody třetí série byl odhalen! Epizoda ponese název His Last Vow (Jeho poslední slib). No co z názvu můžeme odvodit? Upřímně řečeno toho moc není. Někteří famoušci si to spojují se svatebním slibem, hlavně s jeho poslední částí 'dokud nás smrt nerozdělí'. Přichystali si tedy pro nás tvůrci smrt Mary Morstan? V původních příbězích Mary umírá někdy před povídkou Prázdný dům. Uvidíme jak to nakonec bude, nicméně finále třetí epizody bude možná ještě více nabité emocemi než The Reichenbach Fall.
První část názvu jsme se dozvěděli během opakování A Scandal in Belgravia a v plánu bylo při The Hounds of Baskerville odtajnit druhou část. Vysílání již ale bylo odloženo kvůli finále Wimbledonu a další odložení proběhne 26. července kvůli London Anniversary Games. Takže jsme se dozvěděli nejen část druhou, ale i tu třetí.
A to z prostého důvodu. Natáčení třetí epizody totiž započne 29. července 2013 a The Reichenbach Fall se bude opakovat až 2. srpna, což už bude natáčení His Last Bow v plném proudu.

A nazávěr ještě takový malý přehled:
Series 1
Study in Pink
(scénář: Steven Moffat, režie: Paul McGuigan)
The Blind Banker
(scénář: Stephen Thompson, režie: Euros Lyn)
The Great Game
(scénář: Mark Gatiss, režie: Paul McGuigan)
Series 2
A Scandal in Belgravia
(scénář: Steven Moffat, režie: Paul McGuigan)
The Hounds of Baskerville
(scénář: Mark Gatiss, režie: Paul McGuigan)
The Reichenbach Fall
(scénář: Stephen Thompson, režie: Toby Haynes)
Series 3
The Empty Hearse
(scénář: Mark Gatiss, režie: Jeremy Lovering)
The Sign of Three
(scénář: Stephen Thompson, režie: Colm McCarthy)
His Last Vow
(scénář: Steven Moffat, režie: Nick Hurran)

San Diego Comic-Con

19. července 2013 v 15:26 | Petra
V těchto dnech probíhá v San Diegu Comic-Con, na kterém probíhá i speciální 'linie' Sherlock. Té se účastní Steven Moffat, Mark Gatiss a Sue Vertue. No a řečeno toho bylo opravdu hodně zajímavého (následující informace a citace obsahují spoilery)
• První díl je samozřejmě adapatcí The Empty House, jak ale řekl Gatiss, jen velmi málo. "Má to jiný děj. Nesmírně důležitá věc je ta, jaký bude mít Shelrockův návrat vliv na Johna Watsona."
"Je opravdu jen málo způsobů, jak skočit ze střechy a přežít." pronesl Mark Gatiss, ale Steven Moffat dodal, že tím osudovým momentem je znovusetkání Sherlocka Johna. "Ten moment je úchvatný. A jde to dál. Tahle dlouhá sekvence je snad to nejoblíbenější, co jsme kdy v Shelrockovi udělali."
"Z toho momentu, kdy se znova uvidí, mi šel mráz po zádech. Benedict a Martin to udělali tak nádherně a je to prostě významný moment. V původním příběhu, mu Dr Watson vlastně okamžitě opustí. Ale my jsme si mysleli, že by bylo mnihem více zajímavější říci: 'Ne, tohle nemůžeš, Shelrocku.'" Mark Gatiss
Znovusetkání by mělo být dlouhé, emocionální a velmi vtipné.
• "Jsou kamarádi. Je jen jedna z mála lidí, kterým Shelrock důvěřuje. Ona vždycky vyhrává. Donutí ho, se omluvit. Vynadá mu. Počkejte si, až uvidíte, co udělá příště." Steven o vztahu Molly s Shelrocka.
"Zemře. Je mrtvý. Prostřelil si hlavu, co více byste chtěli? Myslíte si, že tam na té střeše oba spáchali falešnou sebevraždu?! Steven o Moriartym. Andrew Scott se na natáčení sice vrátil, ale to z prostého důvodu, který nám vysvětlil Steven: 'Potřebovali jsme mrtvolu A ukázalo se, že Andrew byl levnější než figurína."
• Co se týče čtvrté série, je možné, že opravdu bude. Tvůtci i herci proti tomu nic nemají, jen se na to ale musí najít čas.
• Jakoby závěr druhé série nestačil, tak i ta třetí bude končil napínavou situací. "Budete sledovat poslední epizodu a pomyslíte si 'Tady to nemůžou ukončit?! 'Tady by to neukončili?!' 'O ůj bože, tady to nemůžou ukončit?'' poškádlil fanoušky Stevenm Moffat. No a vzhledme k tomu, že autorem scénáře k třetí epizodě je práve on, máme se na co těšít. Připravit kapesníky, sáčky na dýchání a 'shocking blanket'!

Poté se tvůrčí trio zúčastnilo takového Q&A s fanoušky. A vy si celý záznam můžete pustit níže (přetočte tak na 10:15). Doporučuji si pustit!

Hlavní herecká dvojice, tedy Benedict Cumberbatch a Martin Freeman se Comic-Conu neúčastní. Pro fanoušky ale natočili opravdu povedené video, na které se určitě podívejte. Žádné spoilery ve videu nečekejte, ale určitě se pobavíte.

A teď na řadu přichází ta nejspoilerovatější informace! Obsazení Amandy Abbington, partnerky Martina Freemana, vyvolalo řadu diskuzí. Nejčastěji samozřejmě padalo jméno Mary Morstan, tedy manželky Johna Watsona. Jak se ukázalo ... -chvíle napětí- ... Amanda opravdu Mary Morstan hraje.
Tvůrci totiž těm šťastivcům. kteří se Comic-Conu účastnili, pustili UKÁZKU z druhého dílu třetí série. Na internet uniklo audio, ale Sue Vertue požádala, aby se dál nešířilo, takže ho sem na blog dávat nebudu. Já jsem to slyšela, vlastně to bylo úplně to první, co jsem ráno slyšelo a řeknu jen tohle WOW, už aby to tady bylo! Ten tweet s prosbou od Sue se objevil až později, ale pokud to ale opravdu chcete slyšet, určitě to zvládnete najít. Taky si myslím, že nebude trvat dlouho a video z Youtube zmizí. Přes smích a další různé zvuky fanoušků toho stejně moc není slyšet.
SPOILER
V CELÉM ČLÁNKU

83 let od úmrtí Sira Arthura Conana Doyla, narozeniny Johna Watsona

8. července 2013 v 12:02 | Petra
Včera proběhla dvě významná výročí pro fanoušky světa Sherlocka Holmese. Začněme s tím pochmurnějším.
Včera to bylo 83 let od úmrtí Sira Arthura Conana Doyla. Tento britský spisovatel zcela jistě nepotřebuje představovat. Narodil se před 154. lety, 22. 5. v Edingburghu, původním povoláním lékař, jenž proslul především jako tvůrce Sherlocka Holmese a Dr. Johna Watsona. Působil také jako válečný zpravodaj, byl aktivní v politice, věnoval se sportu - jeden z prvních britských automobilistů, propagoval počínající lyžovaní - a ke sklonku života se zabýval spiritualismem, což ovlivnilo i jeho literární díla. Zemřel v Crowborough na selhání srdce.

Teď přejdeme k mnohem veselejšímu výročí - včera by oslavil 161. narozeniny Dr. John Hamish Watson, věrný společník geniálního detektiva. Watson se po zranění v Afgánistánu, kde bojoval ve jménu Jejího Veličenstva o kolonie, vrací zpátky do Londýna, kde se seznamuje s Sherlockem Holmesem. Společně sdílejí byt 221B Baker Street a bojují proti zločinu. V Podpisu čtyř se Watson seznamuje s mladou guvernantkou Mary Morstan, se kterou se později ožení, což samozřejmě znamená odstěhování se z Baker Street. Ani to mu ale nezabránilo v pravidelném navštěvování svého nejlepšího přítele.
Představitelů Johna Watsona je mnoho, např.: Edward Hardwicke, David Burke, André Morell, Nigel Bruce, Kenneth Welsh, Vitalij Solomin, Earle Cross, Jude Law a samozřejmě i Martin Freeman. Tato postava se dočkala i nělika ženských verzí, nejznámější je asi ta nejnovější - Joan Watson v podání Lucy Liu (Elementary). Watsonové z let minulých ale vlastně ženské verze Watsona nebyly, jednalo se o jeho potomky.

Rupert Graves dnes slaví 50. narozeniny!

30. června 2013 v 17:23 | Petra
Poslední červnový den slaví své 50. narozeniny představitel D.I. Grega Lestrada, Rupert Graves!
Lestrade ale ani zdaleka není jedinou rolí tohoto anglického herce, který svou hereckou dráhu započal již na konci 70. letech v tjedné epizodě televizního seriálu Return of the Saint. První filmovou rolí ale pro něj byl v roce 1985 hvězdně obsazený film Okno s vyhlídkou. O dva roky později díky Maurice, filmu o homosexuální lásce dvou studentů Cambrige z rozdílných sociálních vrstev, naplno odstartoval svojí kariéru. Jeho tvář se objevila ve více než 70ti filmových, televizních nebo divadelních produkcí. Za zmínku stojí film V jako Vendeta, Šílenství krále Jiřího, Horší než smrt nebo také český film Všichni moji blízcí, kde si střihl roli Nicholase Wintona. Na prkech, která znamenají svět, zazářil nejen v londýnských divadlech, ale i na newyorské Brodwayi (Closer a The Elephant Man).
V současné době se objevuje hlavně na televizních obrazovkách - Fast Girls, The Whitw Queen, Air Force One is Down nebo například jedna epizoda Doctora Who.


Takže, šťastné 50. narozeniny Ruperte Gravesi!
 
 

Reklama

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter